Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

V důsledku žaloby odteklo z Binance 3 400 bitcoinů během 24 hodin! Jaké další krypto je komodita podle CFTC?

Zůstatek bitcoinů na peněženkách největší kryptoburzy světa Binance se za poslední týden snížil o více než 3 900 BTC, z čehož 3 400 BTC bylo zákazníky vybráno jen za posledních 24 hodin.

 

Kryptoburza Binance a Changpeng ‘CZ’ Zhao zažalováni komisí CFTC za rozsáhlé porušení obchodních pravidel USA!

 

V reakci na žalobu CFTC na burzu Binance a CEO Changpenga Zhaa se rozpouzala vlna panických výběrů z platformy. Uživatelé houfně stahovali své kryptoměny, což vedlo k odlivu velkého množství Bitcoinu.

Jen za prvních 24 hodin po oznámení žaloby uživatelé stáhli z Binance 3 400 BTC. Zatímco burza dosud vynikala svým zabezpečením i uživatelskou přívětivostí, uživatelé jsou citlivější poté, co kryptosvětem otřásly případy podvodných platforem, v čele s FTX a Bankman-Friedem.

Zákazníci kryptoburzy se snaží vyhnout tomu, aby jejich prostředky zůstaly uvízlé na Binance, pokud by došlo k zamrznutí platformy v důsledku zásahu CFTC. Celkem se za poslední týden množství BTC na peněženkách burzy snížilo nejméně o 3 900 jednotek.

 

Generální ředitel Binance Changpeng ‘CZ’ Zhao odmítá obvinění z manipulace trhu a obchodování proti zákazníkům

Regulátoři nemají jasno ohledně kryptoměn

Ke konci své žaloby komoditní regulátor uvedl, že požaduje peněžité sankce, zbavení jakýchkoli obchodních zisků, platů, provizí, půjček nebo poplatků získaných z jejich údajně protiprávního jednání, spolu se zaplacením pokut za účelem vyřešení vyšetřování.

CFTC neztrácí čas údery – jde přímo do knockoutu, komentovala Warrenová z Crypto Council for Innovation.

Došlo k nebývale rázné akci ze strany CFTC, která se rozhodla tvrdě postihnout fungující kryptoburzu. Na rozdíl od FTX přitom Binance nečelí podezření z podvodného zacházení se zůstatky zákazníků. Neexistuje ani případné podeření, že by burza držela jen část rezerv a hrozila by jí tak v případě runu insolvence.

V žalobě lze najít i některé pozoruhodné výroky CFTC. Na rozdíl od tvrzení šéfa Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států Garyho Genslera komoditní regulátor tvrdí, že Bitcoin, Ethereum, LItecoin a stablecoin BUSD jsou komodity.

Připomeňme, že SEC ve svém Wells oznámení společnosti Paxos označila BUSD za neregistrovaný cenný papír. Gensler navíc při mnoha příležitostech tvrdil, že prakticky všechna krypto aktiva jsou cenné papíry, s výjimkou Bitcoinu. To znamená, že je SEC případně může žalovat jako neregistrované cenné papíry.

Sheila Warren, generální ředitelka Crypto Council for Innovation, uvedla, že toto prohlášení je mocnou střelou do rétoriky SEC a mohlo by mít významné důsledky pro průmysl a pro to, který regulátor bude mít konečnou autoritu.

Mezitím hlavní právník Coinbase Paul Grewal ostře kritizoval fakt, že ani samotní regulátoři nemají jasno v tom, jaká pravidla platí pro kryptosektor v USA. Uvedl:

Cenný papír může být zjevně také komoditou, kromě případů, kdy tomu tak není. A záleží na tom, kterého regulátora se zeptáte a kdy. Pokud jste zmatení, nejste sami. Je to opravdu to nejlepší, co americké právo může nabídnout?

Další lidé z kryptokomunity označili novou žalobu ve skutečnosti za bullish, protože označuje Ethereum, Litecoin a další kryptoměny za komodity. Nicméně platí, že nejistota nikdy není dobrá pro jakékoli odvětví podnikání.

Závěr

Dvě nejoblíbenější a největší kryptoměnové burzy nyní čelí obvinění či předběžnému (Wells) oznámení amerických regulačních orgánů. Zatímco Coinbase se připravuje na případný soudní střet se SEC, Binance čelí rozsálému obvinění CFTC. Ačkoli kryptoměny nikdy nebyly v USA postaveny mimo zákon ani jejich obchodování, někteří investoři se obávají, že celý kryptosektor jako takový může čelit rozsáhlému útoku americkcýh regulačních orgánů za účelem jeho poškození či výběru “vítězů a poražených”.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Herní gigant Sony patentuje technologii pro převody NFT mezi konzolemi PlayStation a dalšími zařízeními

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *