Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Největší americká kryptoměnová burza zvažuje odchod ze země! Podle CEO je na vině regulační nejasnost v USA

Podle generálního ředitele Briana Armstronga kryptoburza Coinbase zvažuje, že se usadí v jiné zemi a opustí Spojené státy.

 

Elon Musk údajně plánuje spuštění nového startupu umělé inteligence – konkurence pro ChatGPT od OpenAI

 

Pokud bude negativní regulační postoj Spojených států k Bitcoinu a kryptoměnám pokračovat, připojí se Coinbase k vlně odlivu kryptosektoru ze země.

Myslím, že pokud uplyne několik let, kdy se v USA nedočkáme regulační jasnosti, možná budeme muset zvážit více investic v jiných regionech světa, řekl Armstrong.

Šéf Coinbase možný odchod z USA prozradil na londýnské fintech konferenci 18. dubna. Současně uvedl, že se připravuje na dlouhou právní bitvu s Komisí pro cenné papíry (SEC).

Viz: Coinbase obrdžela předběžné obvinění SEC Wells, může čelit rozsáhlému obvinění z neregistrovaných cenných papírů

Coinbase v poslední době čelila rostoucím regulačním tlakům a výzvám. Společnost byla nedávno nucena zaplatit pokuty ve výši 100 milionů dolarů na základě regulačních zjištění, která uvedla, že Coinbase zvýšila riziko nezákonné činnosti.

Předžalobní tzv. “wells” varování od SEC pak kryptoburza obdržela 22. března. V reakci na to Armstrong vyjádřil zklamání a odhalil, že společnost neobdržela od SEC žádné jasné podrobnosti o údajných porušeních pravidel.

Společnost zdůraznila své znepokojení v příspěvcích na blogu. Naznačila také, že je v sázce 1 milion technických pracovních míst kvůli regulační nejistotě v USA.

Coinbase není jedinou velkou burzou v odvětví kryptoměn, která čelí sankcím či žalobě. Nedávno byli největší burza na světě podle objemu, Binance, a její generální ředitel Changpeng Zhao žalováni CFTC po údajných regulačních prohřešcích. To následovalo po mimosoudním vyrovnání americké burzy Kraken se SEC v souvislosti s neúspěchem při registraci stakingových produktu burzy.

Další kryptoburza Bittrex, která nedávno oznámila úplný odchod z USA, je nejnověji napadenou společností ze strany SEC. Z odvětví se začínají ozvývat hlasy, které poukazují na to, že nikdo nedokázal najít cestu k registraci u SEC, ke které její šéf Gensler opakovaně vyzýval. To potvrdila i komisařka Peirceová ve své kritice Genslera.

SEC obvinila kryptoburzu Bittrex a jejího spoluzakladatele a bývalého generálního ředitele Williama Shiharu

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Americký kongres chystá novou regulaci pro stablecoiny stanovující nové povinnosti pro jejich emitenty v USA

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *