Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Exploit peněženky MetaMask není zdrojem masivního hacku Monahanové: Krádež 5 000 ETH za 10 mil. USD z OG účtů

Oblíbená Web3 peněženka MetaMask řeší zvěsti o napadení krypto účtů a odcizení milionů dolarů v Ethereeu v rámci hacku “Monahanové,” ale odmítá, že by šlo o problém plynoucí z exploitu vlastní aplikace.

 

Intel přestane vyrábět čipy pro těžaře Bitcoinu, od zastavení příjmu objednávek si slibuje snížení nákladů

 

Začátkem tohoto týdne Taylor Monahanová, generální ředitelka peněženky MyCrypto zaměřené na Ethereum odhalila masivní operaci rabování peněženky.“ Během útoku bylo od prosince 2022 ukradeno nejméně 5 000 ETH na více než 11 různých blokchainech.

Podle Monahanové se hacky zaměřují na velké peněženky patřící velmi dlouhodobým „OG“ hodlerům Etherea, kteří pravděpodobně praktikují vysokou úroveň zabezpečení.

Nevím, jak je to velké, ale od prosince 2022 je vyčerpaných 5000+ ETH a ??? v tokenech/NFT (nezaměnitelné tokeny)/coinech ve více než 11 chainech…

Toto není jednoduchá phishingová stránka ani náhodný podvodník. Nemá to rektovat náhodného nooba. Rektuje POUZE OG…

Pokud vím, nikdo neurčil zdroj kompromitování. Forenzně bylo prošetřeno několik zařízení. Nic.

Peněženka MetaMask uvedla, že její bezpečnostní tým spolupracuje s ostatními v prostoru peněženky Web3 na odhalení zdroje zneužití.

Nedávné zprávy o příspěvku [Monahanové] nesprávně tvrdily, že masivní operace vykradení peněženky je výsledkem exploitem MetaMask. Toto je nesprávné. Toto není exploit specifický pro MetaMask…

Náš bezpečnostní tým spolupracuje s ostatními v prostoru peněženky web3 na průzkumu zdroje tohoto zneužití.

Jako vždy nezapomeňte uložit svou Secret Recovery Phrase bezpečně offline a uložit větší množství kryptoměn do hardwarové peněženky.

Stále není jasní, co je příčinou hacku, na který upozornila Monahanová. V příspěvku, který retweetla, se uvádí:

Riziko ztráty není dáno tím, kterou peněženku používáte *teď*, ale spíše tím, do kterých peněženek nebo systémů jste v minulosti importovali svou SEED frázi.

Problémem by potenciálně mohlo být používání jednoho Seedu na vícero peněženkách během dlouhého časového období. Vzhledem k napadení OG účtů může být zdrojem krádeží něco, co uživatelé Etherea použili v minulosti.

V případě pochybností tak může být řešením založení nového účtu s čerstvým seedem na HW peněžence a preventivní přesun prostředků na takový účet. Pozor si dejte na zbrklé jednání, při kterém může nezkušený uživatel nadělat více škody než užitku.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Propagoval Gensler neregistrovaný cenný papír? Předseda SEC se objevil na videu, kde shilluje Algorand (ALGO)!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *