Míří Coinbase pryč z USA? Kryptoburza získává licenci na Bermudách, offshore burzu může spustit již za týden

0
Bermudy, bermudský trojúhelník

Kryptoměnová burza Coinbase se sídlem ve Spojených státech získala licenci k provozování na Bermudách a údajně je připravena spustit tamní burzu derivátů již příští týden.

Coinbase odhalila, že obdržela regulační licenci k činnosti od Bermudského měnového úřadu – tamního národního finančního regulátora. Forbes citoval „osobu blízkou společnosti“ a uvádí, že Coinbase plánuje spustit krypto a derivátovou burzu na Bermudách již příští týden.

Licence třídy F podle Digital Asset Business Act umožňuje Coinbase provádět řadu činností, jako je prodej a vydávání tokenů. Umožňuje jí také působit jako burza digitálních aktiv i jako poskytovatel burzy derivátů digitálních aktiv.

Chystá se snad největší americká kryptoburza zmizet v bermudském trjúhelníku? Důvod je mnohem praktičtější – regulatorní jasnost, která přiměla Coinbase zvolit si Bermudy jako jedno ze svých finančních center.

Kryptoburza jako důvod volby Bermud uvádí, že jejich regulační prostředí „je dlouho známé vysokou úrovní přísnosti, transparentnosti, dodržování předpisů a spolupráce.“ Bermudy jsou současně daňovým rájem s nulovou korporátní daní.

Zpráva navazuje na nedávné výroky CEO Coinbase Briana Armstronga, který naznačil, že kryptoburza zvažuje možné opuštění Spojených států. Na fintech akci v Londýně Armstrong znovu kritizoval nedostatek právní jasnosti v USA. Pokud se něco nezmění, mohli by podle Armstronga do několika let zamířit jinam.

 

Velká Británie může mít kryptoregulaci do jednoho roku, říká ekonomický tajemník po schůzce s Armstrongem

 

Coinbase již nyní podniká kroky v rámci úsilí o mezinárodní růst.

Náš přístup bude celosvětově konzistentní s naším přístupem ve Spojených státech: budeme spolupracovat s vládami a regulátory na různých trzích a vždy se budeme snažit být nejdůvěryhodnější a nejspolehlivější kryptospolečností na jakémkoli trhu, uvedla společnost.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem.
Advertisement
Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Předseda SEC nedokázal odpovědět, zda je Ethereum cenný papír: Jak proběhlo grilování Genslera v Kongresu?

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *