Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Na to nepotřebuješ blockchain, bro! Na to nepotřebujete mobil, vysavač, kalkulačku, hodinky, vůbec nic: Komentář

Jak název napovídá, v tomto komentáři se nic zásadního nedozvíte. Omlouvám se za to, ale rád bych reagoval na jeden častý názor na našem českém kryptoměnovém písečku. Ačkoli naši čtenáři patří k těm, kteří málo mluví a více činí, tentokrát bych byl extrémně rád i za vaše komentáře na toto téma, které mi připadá zajímavé.

 

Prezidentský kandidát Robert Kennedy Jr. říká, že Bitcoin nabízí únikovou cestu z rostoucí dluhové bubliny země

 

Debata na téma Bitcoin vs. altcoin mě příliš nezajímá. Je to asi jako řešit, jestli vana nebo sprcha, nebo něco na ten způsob. Ať si každý vybere, co chce, a zabývat se tím nějak dál je zbytečné a asi i kontraproduktivní.

Zaobírat se možnostmi využití kryptoměn jakožto nositelů blockchainové technologie je o poznání zajímavější a kreativnější. Toto téma je neprobádané území.

Kdo například v roce 2017 čekal, že příští bull market poženou dopředu decentralizované finance? Dalším velkým hitem jsou NFT a začíná být zjevné, že se kryptoměny pomalu stávají cestou do Webu3.

NFT nejsou jen obrázky, ale také řešení, jak vlastnit hudební song, herní předmět nebo něco pro sběratele. Co je však důležitější, je to způsob, jak něco držet ve vlastních rukou, což může potenciálně otevřít cesty pro vlastnictví svých dat, jako jsou lékařské záznamy, online data či dokonce možnosti ověření totožnosti.

Jasně, nikdo nepotřebuje blockchain vůbec na nic, včetně peněz. Lékařská data můžete mít pořád na centralizované databázi, nebo na kartičce v šuplíku, případně v kartotéce u lékaře. Na druhou stranu by vám kryptoměny mohly umožnit držet velmi pohodlně a bez třetí strany na jednom místě veškerá cenná dat a v případě potřeby udělit přístup k vybrané části svému doktorovi, úřadům, a podobně.

Technologie na to už v zásadě existují. Jsou zde i výzvy v podobě regulací, bezpečnosti a uživatelské přívětivosti, ale pokud máte rádi peníze ve vlastních rukou, proč ne také svá data?

Většina z vás nakupuje kryptoměny na různých kryptoburzách a směnárnách, kde se musíte ze zákona povinně identifikovat nahráním kopií svých občanek, řidičáků, případně také výpisů z účtů. Všichni používáte internet… To vše jsou černé díry na vaše soukromí.

Data jsou jednou z možností využití decentralizovaných blockchainových technologií. Tvrdit, že na to blockchain nepotřebujeme, je asi jako říkat, že na focení nebo brouzdání po internetu nepotřebujeme mobil. Jasně, že máte mnohem radši počítač, já také a asi vždy mít budu, ale pokud máme na výběr, tak není žádný důvod bojovat proti mobilům.

Lidé si oblíbili celou řadu věcí, která přísně vzato byla zbytečná. Kdo potřebuje čtečku životních funkcí v hodinkách, když stejně většina lidí nemá ponětí, jak takové data interpretovat? Lidé kroutili hlavou nad autem, nevěřili, že něco jako letadlo bude doopravdy létat, a osobně si pamatuju dobu, kdy byl internet prakticky jen v knihovnách a jevil se, že bude úplně k ničemu.

Je bezpředmětné, jestli blockchain na něco potřebujeme, nebo ne. Otázka spíše zní, přinese svět kryptoměn reálné ovoce pro masy a pokud ano, tak jaké to budou? Co se nakonec uchytí ve většinové společnosti?

Jak to nakonec dopadne? Nakonec se to všichni dozvíme, takže nás i nadále čtěte a budeme to sledovat společně. Zatím to ještě píšu skutečně já, ale člověk nikdy neví, proto i ten obrázek. 🙂

-Kytka

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Elon Musk údajně plánuje spuštění nového startupu umělé inteligence – konkurence pro ChatGPT od OpenAI

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *