Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Makroinvestor Bert Dohmen říká, že bankovní krize je zatím jen špičkou ledovce: Bude to horší než Velká deprese

Zakladatel Dohmen Capital Research Bert Dohmen tvrdí, že konec bankovní krize je zbožné přání, které se nenaplní, ale bude to mnohem horší.

 

Bohatství průměrného člověka bude úplně zničeno inflací, říká bývalý CEO kryptoburzy BitMEX Arthur Hayes

 

Makroinvestor vyhlíží závažné a dlouho trvající ekonomické problémy. Uvedl:

Během šesti dnů máme tři největší bankovní krachy v historii USA a všichni předstírají, že jde o jednorázovou událost, která se už nebude opakovat.

Toto je špička ledovce, a pokud víte o ledovcích, víte, že jedna sedmina ledovce je nad vodou. To znamená, že šest sedmin ledovce je pod vodou a to potopí všechny ostatní.

Nejen, že jsme zaznamenali tyto bankovní krachy v USA, ale následoval vůbec největší krach banky ve Švýcarsku. Největší banka Credit Suisse, 137 let, ze dne na den zkrachovala a musela být zachráněna. Bude to mezinárodní krize…

Dohmen říká, že desetiletí systémového rizika se nahromadilo také na trhu s deriváty, který podle něj směřuje k seismické havárii.

Mezinárodně je v oběhu asi 1,6 biliard dolarů derivátů. To je tak ohromující částka, že si nikdo nedokáže představit, jak velké to číslo je. A je to naprosto neregulované. CFTC se v roce 1999 pokusila o regulaci derivátů a bojovala proti ní největší jména, která si v investiční oblasti dokážete představit, protože by zastavila celou tu hru s deriváty…

Nyní nikdo přesně neví, jak je tento trh velký. Nejlepší odhad je 1,6 biliard dolarů. […] Až se začnou rozpadat, bude to jako domino.

Dohmen předpovídá, že Fed vytiskne biliony dolarů, aby se pokusil stabilizovat trhy. Dále dodal:

Na začátku roku 2020, tedy před třemi lety, jsem řekl, že toto desetiletí bude jako třicátá léta, protože cyklus si to vyžadoval. Takže to znamená 10letou depresi, ale řekl jsem, že to bude pravděpodobně mnohem horší než Velká deprese a vše závisí na tom, co udělá vláda a Federální rezervní systém.

Nyní vidíme, že děláme totéž jako ve 30. letech minulého století, kdy to byla 10letá deprese. Mohla to být dvou nebo tříletá recese, ale politika Washingtonu z ní ve skutečnosti udělala Velkou hospodářskou krizi.., utrácení, zvýšení daní…

Prezident Biden chce zdvojnásobit sazbu daně z kapitálových výnosů z 20 % na přibližně 40 %. To je zabiják pro ekonomiku. Ekonomiku tvoří investoři. Vytvářejí podniky a podniky vytvářejí pracovní místa. Pokud nikdo nevytváří podniky, nevytváříte žádná pracovní místa a vše se děje s rozdáváním peněz a my jsme viděli, co to způsobilo.

Berta Dohmena můžeme zařadit mezi investory, kteří hovoří o blížící se ekonomické katastrofě. Jak to vidíte vy nám i ostatním čtenářům napište do komentářů.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Tento stát utratil 5 % svého HDP na nákup bitcoinových těžařů: Bhútán je strůjcem nového skoku v akceptaci BTC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *