Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Sněmovna Severní Karolíny jednomyslně schválila zákon zakazující CBDC platby státu! Odmítli také účast na testování

Doslova nikdo nehlasoval proti návrhu zákona, kterým Severní Karolína zakázala platby americkému státu pomocí digitální měny centrální banky (CBDC).

 

Umělá inteligence na úrovni člověka příjde do 10 let, říká CEO Google DeepMind! Jak ovlivní svět a jak krypto sektor?

 

Sněmovna reprezentantů Severní Karolíny jednomyslně schválila legislativu, která má za cíl zakázat jednotlivcům používat CBDC pro jakékoli platby státu a také zakázat Federálnímu rezervnímu systému používat Severní Karolínu jako potenciální testovací prostor pro vlastní pilotní projekt CBDC.

V hlasování z 3. května všech 118 členů zákonodárného sboru státu souhlasilo se schválením sněmovního zákona 690, pouze dva zástupci chyběli a žádný nehlasoval proti.

Nejen v tomto americkém státě zesílil legislativní tlak proti CBDC před volbami v roce 2024 ve Spojených státech. V březnu floridský guvernér Ron DeSantis vyzval k zákazu CBDC v zemi a tvrdil, že celá technologie je o „sledování Američanů a kontrole chování.“

Na federální úrovni představili zástupci Tom Emmer a senátor Ted Cruz samostatné návrhy zákonů, jejichž cílem je omezit pravomoc Fedu nad CBDC nebo navrhnout úplný zákaz.

Dalším, kdo se přidal k tlaku proti CBDC je Robert F. Kennedy Jr. Americký prezidentský kandidát tvrdí, že digitální měna centrální banky by mohla „namazat kluzký svah směřující k finančnímu otroctví a politické tyranii.“

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Tento stát utratil 5 % svého HDP na nákup bitcoinových těžařů: Bhútán je strůjcem nového skoku v akceptaci BTC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *