Čtvrtek, 25 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Umělá inteligence na úrovni člověka příjde do 10 let, říká CEO Google DeepMind! Jak ovlivní svět a jak krypto sektor?

Umělá inteligence je žhavým tématem roku, protože dosáhla úrovně, kdy ji lze využít v reálném světě. Umělá inteligence na úrovni člověka je však úplně jiný level. Podle Demise Hassabise se může stát realitou do roku 2033.

 

Rozdíl 12 a 24 slov počáteční fráze (seedu) v bezpečnosti? Našenec rozlouskl bitcoinovou peněženku za pár minut

 

Demis Hassabis, generální ředitel Google DeepMind, nedávno předpověděl, že systémy umělé inteligence (AI) dosáhnou poznání na lidské úrovni někde mezi několika příštími lety až během deseti let.

Pokud dnešní umělá inteligence dokáže vytvořit obrázek či video, které není pravé, ale na první pohled to již není poznat, budoucí AI by mohla vystupovat jako reálný člověk.

Hassabi, který začal v herním průmyslu a spoluzaložil Google DeepMind (dříve DeepMind Technologies), definuje “AGI” (artificial general intelligence) jako „poznání na lidské úrovni.“

Pokud bude někdy dosaženo umělé inteligence na lidské úrovni, mohlo by to narušit různé aspekty kryptoprůmyslu. Začali bychom běžně potkávat plně autonomní stroje schopné jednat jako podnikatelé, vedoucí pracovníci, poradci a obchodníci s intelektuální schopností člověka a pravděpodobně lepší pamětí.

Snadno si sami představíte, do jaké míry by taková úroveň pokroku narušila každý aspekt života na Zemi. Ani odborníci se však neshodnou, zda je umělé inteligence na úrovni člověka vůbec možné dosáhnout.

Elon Musk, šéf OpenAI Sam Altman či právě Hassabis věří, že ano. Mnozí další, jako je Roger Penrose (dlouholetý výzkumný partner Stephena Hawkinga), naopak věří, že AGI nelze dosáhnout.

Podle toho, jak vypadá AI v současnosti, se jako jeden z velkých problémů jeví nedůvěryhodnost výstupů. Veškeré texty generované umělou inteligencí je třeba důkladně ověřovat a není výjimkou, že si AI začne vymýšlet zcela smyšlené události, fakta či scénáře.

Na druhou stranu, všichni jsme pravděpodobně zaznamenali, jak GPT-4 skládá zkoušky na prestižní školy mezi nejlepšími 10 %. Část zasvěcenců z oboru se dokonce domnívá, že AGI by se mohlo objevit samo, pokud budou vývojáři pokračovat ve škálování současných modelů.

Jeden výzkumník společnosti Google se nedávno rozešel se společností poté, co tvrdil, že model jménem LaMDA již začal vnímat.

Teď je to všechno o měřítku! Hra skončila! Jde o to, aby byly tyto modely větší, bezpečnější, výpočetně efektivní, rychlejší při vzorkování, chytřejší paměť, více modalit, INOVATIVNÍ DATA, on/offline…

Řešení těchto problémů škálování je to, co přinese AGI.

V souvislosti s AI se často objevují obavy lidí o práci. Podle mého subjektivního názoru je taková obava snížení potřeby lidské práce v masovém měřítku naprosto lichá. Od nepaměti nám každá inovace a technologie rapidně zvyšující efektivitu také rapidně zvýšila životní úroveň na úrovni společnosti.

Problémem možná není to, že příjdeme o práci, ale společensko-ekonomický model, který striktně vyžaduje, aby lidé měli zaměstnání, bez ohledu na to, do jaké míry a bude li vůbec potřeba.

Může se stát, že budeme svědky tvorby naprosto komických lidských činností, které budou finančně oceňeny. Zatímco lidé žijící před sto lety by pravděpodobně nevěřícně sledovali, čím si někteří lidé dnes vydělávají na sociálních sítích, vy sami můžete koukat třeba již za 10 let a kroutit hlavou…

Ještě větší problém v případě AI a AGI jsou rizika typu dezinformací a využití umělé inteligence škodlivým způsobem obecně. Umělá inteligence posílí jakoukoli nekalou činnost, jaká vás napadne.

Nemusí však být až takový rozdíl mezi vnímáním rizik AI a jakékoli jiné významné technologie ve svých počátcích. Auta pomáhají zločincům lépe vykrást banku, protože můžou rychle ujet. Ale nakonec může přijet jiné auto, které je odveze do vězení…

Smutná pravda je, že problémy si děláme my sami. Kdyby byl člověk dost vyspělý na to, aby dokázal žít v míru a neohrožovat dokonce i svoji vlastní existenci, největším tématem okolo AI by nebylo její nebezpečí, ale jak nám pomůžou v lékařství, vědě, vlastním učení se a mnoha dalších oblastech.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Tento stát utratil 5 % svého HDP na nákup bitcoinových těžařů: Bhútán je strůjcem nového skoku v akceptaci BTC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *