Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinové poplatky poprvé od roku 2017 překonaly odměnu za blok! Dávejte pozor, blockchain BTC zahlcují NFT tokeny

Tokeny „Bitcoin Request for Comment“ (BRC-20) a rostoucí popularita protokolu Ordinals pohání poptávku po blokovém prostoru Bitcoinu.

 

Bohatství průměrného člověka bude úplně zničeno inflací, říká bývalý CEO kryptoburzy BitMEX Arthur Hayes

 

Poplatky za transakce na mainnetu hlavní kryptoměny stouply na dvouletá maxima. V pondělí se pohybovaly kolem 20 dolarů, což je strmý nárůst oproti průměrné úrovni z minulého týdne 1,20 dolaru.

Takto vysoké byly naposledy k vidění v roce 2021, kdy BTC trhal tehdejší historická maxima cca 60 tisíc dolarů.

Počet nezaměnitelných tokenů (NFT) vázaných na bitcoinový blockchain minulý týden vyskočil nad 3 miliony po jednodenním nárůstu aktivity.

Podle dat z Dune Analytics příliv aktivity sestával hlavně z textových aktiv na protokolu Ordinals. Data z OrdSpace, která sleduje BRC-20, pak ukazují, že od pondělí je na otevřeném trhu k dispozici více než 11 000 tokenů vydaných na bitcoinech s kumulativní tržní kapitalizací 1,6 miliardy dolarů.

 

TIP: Co jsou tokeny BRC-20? Jak to souvisí s nezaměnitelnými tokeny (NFT) na Bitcoinu (BTC) známými jako Ordinals

 

Nejvíce ceněnými tokeny na Ordinals marketplace jsou Ordi (ORDI). Jedná se o BRC-20 token s tržní kapitalizací 220 milionů $ a 7 300 unikátními držiteli. Druhý v řadě je token Pepe s tržní kapitalizací 17 milionů dolarů. Jedná se o jiný token, než PEPE na Ethereu.

Tom Rodgers, vedoucí výzkumu ETC Group, uvedl, že největší kohorta bitcoinových transakcí – 359 560 – pocházela z transakcí pod 1 dolar. Tato svižnost transakcí na Bitcoinu a nárůst jeho využití se však negativně projevuje v podobě přetížení sítě.

Binance kvůli zahlcení bitcoinového blockchainu o víkendu dvakrát pozastavila výběry BTC. Největší světová kryptoburza k tomu uvedla, že je v procesu integrace bitcoinové platební vrstvy Lightning vzhledem k náhlému nárůstu poplatků na Bitcoinu.

Vysoké poplatky působí problémy při transakcích na místech, jako je Afrika a Jižní Amerika. Anita Posch, bitcoinová “učitelka,” uvedla:

Může mi někdo vysvětlit, jak přijmu lidi na palubu s těmito poplatky? Většinou přijímám lidi v Africe. Nemají privilegium jako vy platit tyto vysoké poplatky. Opravdu potřebují BTC, zatímco vy si jen hrajete.

Naopak si současnou situaci mohou pochvalovat těžaři, kterým se prudce zvedly zisky. Na to mimo jiné poukázala společnost Glassnode, která upozornila, že se poplatky přiblížily aktuální odměně za vytěžený blok 6,25 BTC, což je velmi vzácný jev.

Několik těžařů dokonce zaznamenalo vyšší odměnu v podobě poplatků, než tzv. block reward.

 

Aktuální rostoucí poplatky v manší míře zasahují také Ethereum a souvisí s nárůstem aktivity na memecoinech. Nejedná se však o historická maxima. Nejvyšší poplatky za bitcoinové transakce byly zaznamenány v dubnu 2021, kdy průměrné transakční náklady BTC téměř dosáhly 70 USD.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Makroinvestor Bert Dohmen říká, že bankovní krize je zatím jen špičkou ledovce: Bude to horší než Velká deprese

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *