Úterý, 17 záříVítejte na českém hodlerském webu!

48 % Američanů se obává o bezpečnost svých bankovních vkladů! Proč je Bitcoin i přes kolísající poplatky důležitý?

Nedávno zveřejněný průzkum společnosti Gallup odhalil, že téměř polovina Američanů se obává o bezpečnost svých bankovních vkladů. Jejich důvěrou v bankovní systém otřásají nedávné kolapsy bank a nestabilita.

 

Makroinvestor Bert Dohmen říká, že bankovní krize je zatím jen špičkou ledovce: Bude to horší než Velká deprese

 

Podle výsledků průzkumu 48 % dotázaných uvedlo, že se obávají o finanční prostředky, které drží v bankách nebo jiných finančních institucích.

Většina má “střední obavy” a 19 % lidí uvádí, že jsou silně znepokojení. Zbývající polovina dotázaných pak většinou uvádí, že se „příliš neznepokojují, “zatímco pouze 20 % odpovědělo, že se o vklady „vůbec nebojí.“

Průzkum proběhl mezi 3. a 25. dubnem poté, co došlo ke zhroucení bank Silicon Valley a Signature Bank. Další banka spadla až poté – First Republic – a její pád se do výsledků tohoto průzkumu nepropsal.

Za jeden z únikových modulů z bankovního systému je mnohými považován Bitcoin. Během kolapsů bank bylo možné pozorovat určitý nárůst jeho ceny, ačkoli zatím nelze s jistotou potvrdit přímou souvislost.

Bitcoin se však v posledních dnech potýkal s vlastními problémy. Jeho škálovatelnost se zdá být stále příliš nízká, což potvrdila zvýšená poptávka po transakcích během nárůstu popularity bitcoinových “NFT.”

Mnohými kritiky opomíjenou “vnitřní hodnotou” Bitcoinu je jeho nezávislost na vládách a bankách. Pro řadu lidí je výhodné zaplatit i desítky dolarů za transakci, protože mají své úspory pod vlastní správou.

Otázkou také je, zda bitcoinové poplatky převyšují vedlejší náklady bankovních účtů, různé skryté poplatky či riziko zmrazení prostředků, blokování určitých transakcí a podobně.

Dále přičtěme aktuální otřes důvěry v bankovní sektor. Ten již přitom připomíná situaci během bankovní krize v roce 2008. V průzkumu se uvádí:

Po několika nedávných úpadcích bank v USA se asi polovina Američanů obává o bezpečnost peněz, které mají v bankách nebo jiných finančních institucích. To je na stejné úrovni jako úroveň obav naměřená během finanční krize v roce 2008, kdy finanční instituce, které se dříve považovaly za příliš velké na to, aby zkrachovaly, zkolabovaly.

Gallup pak upozorňuje na pojištění vkladů, které je v USA do výše 250 000 USD. Není jasné, zda jsou obavy lidí způsobeny nedostatečným povědomím o této ochraně malých účtů, kterou poskytuje FDIC, nebo jde o strach z efektu sněhové koule, který by mohl svrhnout i federální pojištění, dodává.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Nyní můžete vytvořit “shitcoin” za méně než 30 sekund! Virální video návod již zaznamenal přes 3 miliony zhlédnutí

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *