Kryptoburza Binance končí činnost v Kanadě! Z trhu se stahuje z důvodu nových pravidel s negativními důsledky

0

Binance končí v Kanadě. Changpeng Zhao ale slibuje, že bude pokračovat ve spolupráci s regulačními orgány.

 

Doom scénář pro altcoiny? Trader a analytik Bluntz aktualizuje odhad vývoje pro Polygon, Ethereum a Binance Coin

 

Zdá se, že odliv v důsledku regulací přichází pro kryptosektor po Číně a Spojených státech i v další velké zemi. Svůj odchod z Kanady největší kryptoburza světa oznámila 12. května. Rozhodnutí označila za „proaktivní.“

Nové pokyny vydané kanadskými regulátory si nadále vybírají daň na kryptoprůmysl v zemi. Z Kanady před Binance odešlo několik dalších kryptoburz.

Binance se tak připojuje k některým svým menším konkurentům v kanadském exodu způsobeném zavedením pravidel kanadských správců cenných papírů (CSA) 22. února.

Novinka od nich vyžadovala, aby podali nové předregistrační závazky a dodržovali přidaná omezení. Binance údajně podala nový závazek k předběžné registraci, ale i tak je nakonec nucena odejít. Uvádí:

Bohužel díky novým pokynům týkajícím se stablecoinů a limitů investorů poskytovaných kryptoburzám je kanadský trh v tuto chvíli pro Binance již neudržitelný.

Nová pravidla mimo jiné zakazují firmám „povolit kanadským klientům uzavírat krypto kontrakty na nákup a prodej jakéhokoli kryptoaktiva, které je samo o sobě cenným papírem a/nebo derivátem“ a definují stablecoiny jako cenný papír.

Od 1. října 2023 budou kanadští zákazníci uvedeni pouze do režimu likvidace, varovala společnost Binance a dodává:

I když nesouhlasíme s novými pokyny, doufáme, že budeme pokračovat v jednání s kanadskými regulátory zaměřenými na promyšlený a komplexní regulační rámec.

Jsme přesvědčeni, že se jednoho dne vrátíme na trh, až budou mít kanadští uživatelé opět svobodu přístupu k širší sadě digitálních aktiv.

Advertisement

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

IRS požaduje 44 miliard dolarů z majetku zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX a jejích dceřiných společností

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *