Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

SEC snižuje trest pro LBRY na dosažitelnější úroveň – místo původních 22 milionů dolarů teď požaduje 111 tisíc

SEC reviduje své pohledávky vůči zaniklé společnosti LBRY, pro kterou se stal zásah americké komise pro cenné papíry a burzy osudným po rozsudku z roku 2022.

SEC původně chtěla, aby LBRY zaplatila desítky milionů dolarů jako pokuty, ale nyní připouští, že zaniklá firma nemůže tuto částku splatit. V podání z 12. května u okresního soudu v New Hampshire SEC žádá o změnu částky na 111 614 USD.

Komise uznává prohlášení LBRY, že je zaniklá, zastavuje provoz a nemá finanční prostředky na zaplacení vyšší pokuty, a uznává, že schopnost obžalovaného zaplatit je faktorem při ukládání občanskoprávního trestu, uvedla SEC v podání.

SEC vyhrála případ proti obsahové platformě v listopadu 2022. Soud tehdy rozhodl, že prodeje tokenů LBC byly neregistrované nabídky cenných papírů.

V prosinci 2022, asi měsíc poté, co SEC vyhrála případ, společnost LBRY uvedla, že „v blízké budoucnosti bude pravděpodobně mrtvá“ v důsledku soudních výloh a dluhů vůči SEC.

Současně uvedla, že výpočet pokuty ze strany SEC byl „založen na hrubé matematice ze zadní strany obálky.“

SEC nyní uvedla, že výrazně menší pokuta je kompromisem. K úpravě byla přinucena „potřebou vyvážit odstrašující účinek pokuty a neschopnost společnosti LBRY zaplatit.”

 

Tip: Je XRP cenný papír? Obrana proti SEC bude stát Ripple 200 milionů dolarů, říká generální ředitel Brad Garlinghouse

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *