Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bidenova kontroverzní daň z těžby bitcoinů nemusí být definitvně zažehnána po odstranění z dluhového zákona

Speciální 30% daň uvalená na těžaře kryptoměn byla na poslední chvíli odstraněna v rámci oboustranné dohody o navýšení dluhového stropu USA. To však neznamená, že je návrh navždy pryč.

 

Mike Novogratz je bullish! Miliardář předpovídá bull run na kryptomarketu do několika měsíců, růst vyvolají sazby Fedu

 

Kryptoměnoví těžaři ve Spojených státech si mohou vydechnout poté, co se navrhovaná daň z těžby kryptoměn nedostala do návrhu zákona o zvýšení dluhového stropu USA, který se zdá být schválen.

Cílem návrhu spotřební daně Digital Assets Mining Energy (DAME) bylo, zvyšovat počínaje příštím rokem každoročně novou daň o 10 % nákladů na elektřinu, než se v roce 2026 vyšplhá na 30 %.

Kritici daně namítali, že jedním z nejlevnějších zdrojů energie je přebytečná obnovitelná energie. Těžaři bitcoinů mohou ve skutečnosti napomáhat ekologii tím, že poskytnou obnovitelným zdrojům kupce pro energii, která by jinak byla promarněna.

Zatímco velká část diskusí kolem novinky naznačovala, že je návrh u ledu, jiní, jako například spoluzakladatel Coin Metrics Nic Carter, zdůraznili, že byl poražen pouze dočasně. Nelze totiž vyloučit možnost, že bude zahrnut do některého z budoucích zákonů.

Výkonný ředitel bitcoinového těžaře Marathon Digital Holdings Fred Th iel uvedl, že bez ohledu na to, zda se administrativa prezidenta Joea Bidena rozhodne pokračovat v prosazování daně DAME, bude pokračovat ve své anti-krypto agendě:

Myslím, že je jasné, že tato administrativa bude i nadále široce oponovat krypto-sektoru, a i když tato konkrétní daň již není na stole, pravděpodobně se nejedná o poslední cílené snahy o poškození tohoto odvětví.

Mnozí další z oboru souhlasí, že regulační nejasnost a nepřátelství vůči kryptosektoru již i bez nové daně napáchaly škody.

Bez ohledu na pravděpodobnost, že daň DAME projde, Marathon již začal diverzifikovat umístění našich operací, dodal Thiel.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Peněženka Atomic Wallet hlásí hack! Škody dosahují nejméně 35 mil. dolarů a narušení důvěry v self custody řešení

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *