Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Dvojice mužů byla právě obviněna z hacku kryptoburzy Mt. Gox! Bilyuchenko a Verner údajně odcizili 647 000 bitcoinů

Alexey Bilyuchenko a Aleksandr Verner podle žaloby převzali kontrolu nad serverem Mt. Gox a ukradli z burzy 647 000 bitcoinů.

 

Vitalik Buterin: Ethereum (ETH) „selže“ bez těchto 3 důležitých změn, které je třeba udělat prakticky současně

 

Po letech se kryptosvět dočkal zvratu v případu hacku svého času největší kryptoměnové burzy Mt. Gox. Ministerstvo spravedlnosti Spojených států zveřejnilo obvinění proti dvěma mužům, kteří jsou za hack údajně zodpovědní.

Podle oznámení se 43letý Alexey Bilyuchenko a 29letý Aleksandr Verner, oba ruského původu, údajně spikli, aby vyprali 647 000 bitcoinů, které předtím odcizili z kryptoburzy.

Biljučenko je rovněž obviněn ze spiknutí za účelem provozování burzy BTC-e, která byla v roce 2017 uzavřena kvůli obvinění z praní špinavých peněz.

Prokurátoři tvrdí, že k hackování docházelo od září 2011 minimálně do května 2014.

Během této doby tito dva muži údajně získali kontrolu nad serverem Mt. Gox umístěným v Japonsku. Poté pokračovali v periodickém převádění BTC z Mt.Gox k sobě, dokud „velká většina“ BTC zákazníků nebyla vyčerpána z burzy.

Odcizené bitcoiny podle žalobců následně prodávali na jiné burze, kterou ovládali. Následně uzavřeli údajně podvodnou smlouvu s makléřskou firmou sídlící v New Yorku, která od nich BTC odkupovala a posílala jim peníze na zahraniční účty. Žalobci tvrdí, že dvojice získala z obchodu přibližně 6,6 milionu dolarů.

V roce 2017 FBI zabavila část kryptoměn BTC-e s tím, že finanční prostředky byly získány praním špinavých peněz. Druhý ze zakladatelů BTC-e, Alexander Vinnik, je v současné době ve vězení za své spojení s burzou. V květnu se Vinnikův právní zástupce pokusil o jeho propuštění v rámci výměny vězňů s Ruskou federací.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

1 díl: Reakce kryptoburz Binance a Coinbase na závažná obvinění vznesená U.S. Securities and Exchange Commission

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *