Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Vitalik Buterin: Ethereum (ETH) „selže“ bez těchto 3 důležitých změn, které je třeba udělat prakticky současně

Pro budoucnost 2. největší kryptoměny na trhu bude zásadní, jestli se vývojářům podaří uspět v řešení 3 zásadních bodů, bez kterých Ethereum selže, říká spoluzakladatel Vitalik Buterin.

 

SEC to dokázala a kryptoměny zalila krvavá lázeň! Robinhood jako první delistuje altcoiny Cardano, Solana a Polygon

 

3 nejdůležitější oblasti nadcházejících upgradů Etherea podle Buterina jsou škálování, zabezpečení peněženky a ochrana soukromí.

Buterin na svém blogu  vysvětlil, že blockchain Ethereum zcela „selže“ bez dostatečné škálovací infrastruktury. Jednoduše řečeno je třeba zajistit, aby byly transakce levné a dostupné.

Ethereum selhává, protože každá transakce stojí 3,75 dolaru (82,48 dolaru, pokud máme další bull run), a každý produkt zaměřený na masový trh nevyhnutelně zapomíná na řetězec a přijímá centralizovaná řešení pro všechno.

Další bod selhání se podle Buterina týká smart kontrakt peněženek. Děje se to kvůli složitosti věcí na straně uživatelského zážitku, kdy uživatelé přebírají kontrolu nad více adresami najednou.

Kromě peněženek zajišťujících krypto aktiva Buterin vysvětlil, že peněženky budou muset zabezpečit data, aby skutečně přešly do on-chain světa s nulovými souhrny znalostí:

Ve světě ZK to však již neplatí: peněženka nejen chrání autentizační údaje, ale také uchovává vaše data.

Posledním bodem Buterinova trjúhelníku je soukromí.

 

 

Bez třetího Ethereum selže, protože mít všechny transakce (a POAP atd.) veřejně dostupné, aby je mohl vidět doslova kdokoli, je pro mnoho uživatelů příliš vysoká obět pro soukromí a každý přechází na centralizovaná řešení, která vaše data alespoň trochu skryjí.

Zá se, že Buterin vnímá jako stěžejní pro přežití kryptoměn potřebu nabídnout lidem stejnou úroveň uživetelského pohodlí služeb v decentralizovaném ekosystému kryptoměn, na jakou jsou zvyklí z centralizovaných platforem.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Proč kryptotrh padá? SEC zažalovala Binance a CZ za údajné porušování zákona o cenných papírech a klamání investorů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *