Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Drtivá většina Američanů je proti americké CBDC, která by vládě umožnila sledovat a kontrolovat výdaje, uvádí průzkum

Nový průzkum ukazuje, že drtivá většina dospělých v USA je proti přijetí digitální měny centrální banky (CBDC), pokud jim zasáhne do finančních svobod.

 

Vitalik Buterin: Ethereum (ETH) „selže“ bez těchto 3 důležitých změn, které je třeba udělat prakticky současně

 

Cato Institute ve spolupráci s firmou pro výzkum trhu YouGov zkoumali názor veřejnosti ohledně potenciálních výhod a nevýhod CBDC.

Podle odpovědí 2 126 dospělých Američanů získaných mezi 27. únorem a 8. březnem tohoto roku je drtivá většina proti digitálnímu dolaru. Odpovědi se lišily podle finální podoby měny centrální banky, resp. potenciálu jejího zneužití.

Studie zjistila, že 74 % respondentů by bylo proti vydání CDBC, pokud by vládě poskytla kontrolu nad tím, jak lidé utrácejí své peníze. V porovnání s tím 68 % uvedlo, že jsou proti přijetí CDBC, pokud by to znamenalo, že vláda může dohlížet na jejich výdaje.

Stejný podíl dospělých osob z USA považuje za nepřijatelné, aby CBDC odstranila hotovost. 64 % pak bylo proti CBDC za předpokladu, že je prostřednictvím dodatečného zdanění donutí utrácet své úspory v době recese.

59 % pak bylo proti CBDC, které dává vládě pravomoc zmrazit bankovní účty amerických demonstrantů.

 

 

Výzkum také zjistil, že pouze 16 % dospělých osob v USA podporuje myšlenku vládou vydaného CBDC.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Gary Gensler běsní! Hráči v odvětví kryptoměn jsou podle předsedy SEC „podvodníci,“ „hucksteři” a „Ponziho schémata“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *