Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Hinmanovy dokumenty byly odpečetěny: Co vyplynulo z interní komunikace SEC související s nechvalným projevem?

Zatímco kauza Rippe vs. SEC stále probíhá, společnost zakladatelů XRP se po dlouhém čekání dočkala dokumentů, proti jejichž odpečetění SEC vší silou bojovala. Po odpečetění CEO Ripple Garlinghouse uvedl, že Hinmanovy dokumenty ukázaly zmatek, který projev vnesl do odvětví.

 

Zákonodárci USA představili nový návrh zákona na vyhození předsedy SEC Garyho Genslera: SEC Stabilization Act

 

Generální ředitel Ripple Brad Garlinghouse ostře kritizoval SEC v sérii tweetů po zveřejnění dosud nezveřejněných e-mailů spojených s kontroverzním projevem Billa Hinmana, bývalého ředitele korporačních financí SEC.

Aby SEC žalovala Chrise Larsena a mě osobně za údajný prodej neregistrovaných cenných papírů, když jejich vlastní vedoucí divize v tom záměrně vyvolal zmatek… No, nemám jediné zdvořilé slovo, které by popsalo tento politováníhodný, politicky motivovaný přesah.

Po pěti letech vyšlo najevo, co se odehrávalo uvnitř agentury. Interní komunikace SEC ukazuje, že „Hinman ignoroval četná varování, že jeho řeč obsahovala vymyšlenou analýzu bez právního základu, byla oddělena od Howeyho faktorů, odhalila regulační mezery a vyvolala by nejen nejasnost, ale větší zmatek pro trh,“ uvedl hlavní právní ředitel společnosti Ripple Stuart Alderoty.

Projev, který byl někdejším ředitelem divize SEC přednesen v červnu 2018, tvrdil, že token není cenný papír, jakmile se stane „dostatečně decentralizovaným“ a vymyslel faktory, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování o tom, co “dostatečná decentrlizace” znamená.

Podle projevu se kryptoměny, jako je Bitcoin a Ethereum, stávají komoditou, pokud mají dostatečnou úroveň decentralizace.

Ačkoli Hinman tvrdil, že řeč byla jeho osobním názorem, on a SEC jej nabízeli jako vodítko. Předseda SEC Jay Clayton na to veřejně ukázal. Navzdory tomu, že SEC opakovaně obrací pozornost k významu projevu v soudním sporu, zůstává na webových stránkách agentury, uvedl Alderoty.

Interní komunikace SEC dále ukazuje, že před zveřejněním Hinmanova projeu ředitel SEC pro trading a trhy varoval, že projev jmenuje faktory, které jdou nad rámec Howeyho analýzy ohledně toho, co je a není cenný papír. Varoval také, že vnese do odvětví zmatek. Řada dalších zpráv ukazuje, že uvnitř SEC byla zásadní obava ohledně dopadů projevu.

Hinman veškeré obavy ignoroval a svůj projev přednesl v nezměněné podobě, ačkoli byl výslovně žádán svými kolegy, aby tak nečinil. To zahrnovalo výslovné zmínky o Ethereu jako o komoditě. Přesto se následně objevil na webu SEC.

Alderoty dále uvádí:

4. června Hinman napsal, že nevidí „potřebu regulovat ETH jako cenný papír“ a zavolá Buterinovi později tentýž týden, aby potvrdil „naše porozumění.“

Musí být provedeno vyšetřování, abychom pochopili, co nebo kdo ovlivnil Hinmana, proč byly konflikty (nebo přinejmenším zdání konfliktů) ignorovány a proč SEC tento projev nabízela s vědomím, že by to způsobilo větší zmatek.

Ripple na Hinmanovy dokumenty čekal přes 18 měsíců a s ním i celý kryptosektor. Garlinghouse, který den před odpečetěním vyjádřil přesvědčení, že se toto čekání vyplatí, po zveřejnění dodává:

Když vidíme, do jaké míry Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v podstatě použila nedostatek regulační jasnosti jako zbraň prostřednictvím donucovacích opatření od doby, kdy byl tento projev pronesen – není překvapením, že nemůžeme jejich tvrzení, že „stačí přijít a zaregistrovat se,” označit za nic jiného, než za činěné ve špatné víře.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Dvojice mužů byla právě obviněna z hacku kryptoburzy Mt. Gox! Bilyuchenko a Verner údajně odcizili 647 000 bitcoinů

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *