Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Soud odmítl žádost SEC o vydání příkazu na zmrazení aktiv Binance.US! Byl by to trest smrti, uvedla kryptoburza

Případ Binance vs. SEC sotva začal a americká odnož největší světové kryptoburzy Binance.US si již může připsat menší, nicméně životně důležité, vítězství v podobě odražení pokusu o zmrazení aktiv platformy. Alespoň tedy prozatím.

 

Proč kryptotrh padá? SEC zažalovala Binance a CZ za údajné porušování zákona o cenných papírech a klamání investorů

 

Soud nařídil Komisi pro cenné papíry a burzy Spojených států a právníkům Binance, aby pokračovali ve vyjednávání o limitech společnosti a do čtvrtka jí podali zprávu. Kryptoburza má také poskytnout seznam svých obchodních výdajů.

Pokud jde o soudní příkaz, který měl za úkol nouzově zmrazit aktiva na platformě Binance.US, ten byl soudem odmítnut. To umožnilo americké pobočce společnosti pokračovat v podnikání a zároveň vyřešit restrikce s regulátorem.

Soudkyně Amy Berman Jacksonová z okresního soudu v DC prohlásila, že pokud se obě strany dokážou dohodnout na limitech, „není absolutně potřeba“ soudního příkazu.

Během jednání v zaplněné washingtonské soudní síni se soudkyně údajně zdála být frustrovaná z odpovědí právníků SEC.

Zatímco se ptala, zda nějaké prostředky zákazníků Binance.US skutečně opustily USA, několik právníků SEC uvedlo, že je zajímá hlavně skutečnost, že globální platforma Binance kontrolovala dostatek fragmentů soukromých klíčů k přesunu prostředků.

Chci vědět, jestli se to děje, nebo ne, řekla. Je ohromující, že jsem se na to zeptala každého z vás.

Zatímco stále může dojít k částečnému zmrazení aktiv, pravděpodobnost úplného zmrazení se výrazně snížila. Připustili to i právníci SEC.

Jedna z nich, Jennifer Farerová, v úterý soudkyni řekla:

Jsme otevřeni tomu, aby podnik pokračoval v činnosti.

Regulátor vznesl obavu z toho, že by Binance přestala podnikat v USA, jak údajně naznačovali. To by si vyžádalo nouzový příkaz, uvedla právnička.

Binance pak uvedla, že chtějí mít hlavně povolené běžné provozní výdaje a že „nejsou ochotni přijmout trest smrti“ představovaný úplným zmrazením majetku.

SEC žalovala Binance a Binance.US spolu se zakladatelem Changpengem “CZ” Zhao minulý týden s tím, že fungují jako neregistrovaná burza cenných papírů, makléřská a clearingová agentura. Ke své žalobě komise připojila žádost o zmrazní fondů.

Regulátor také tvrdil, že masivní směšování finančních prostředků umožňuje Zhaovi, kanadskému státnímu příslušníkovi žijícímu v SAE, přístup k aktivům zákazníků Binance.US.

Zajímavostí líčení je také moment, kdy se soudkyně ptá, co jsou kryptoměny, o kterých SEC zatím neuvedla, že se jedná o cenné papíry.

Právník SEC Matthew Scarlato řekl soudu, že regulátor v žalobě poskytl několik příkladů kryptoměn, o nichž se domníval, že jsou cennými papíry, ale zároveň si vyhrazuje právo později posoudit zbytek tokenů na burzách.

Ty, kterým neříkáte cenné papíry, co tedy jsou?

Později se zeptala Matthewa Martense, právníka zastupujícího Binance.US, zda je BNB komoditou, protože SEC tvrdila, že jde o cenný papír.

Je to kryptoaktivum, řekl Martens.

„Co to je? Nikdo mi to nechce říct,” poznamenala soudkyně, čímž trefila hřebíček přesně na hlavičku. Tento pocit s Vámi zřejmě sdílíme všichni.

Stačí si připomenout tyto momentky:

Předseda SEC nedokázal odpovědět, zda je Ethereum cenný papír: Jak proběhlo grilování Genslera v Kongresu?

Propagoval Gensler neregistrovaný cenný papír? Předseda SEC se objevil na videu, kde shilluje Algorand (ALGO)!

Nikdo nevěří SEC! Kdyby místo soudních sporů poskytli regulační jasnost, 2000 právníků SEC by přišlo o práci: Mark Cuban

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *