Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Drakonickou 39% daň z kryptoměn na Slovensku vystřídá rozumné zdanění a 7% daň při prodeji po 1 roce od nákupu

Slovenská vláda schválila důležitou zmenu, která odstraní brutální zdanění, kterému dosud podléhali všichni investoři do kryptoměn v zemi.

 

Hardwarová peněženka Ledger vstupuje do nového podnikání s platformou institucionálního obchodování kryptoměn Tradelink

 

Parlamentem na Slovensku prošla novela o dani z příjmů, která mimo jiné snižuje nadměrnou zátěž pro investory do digitálních aktiv. Novela obsahuje nejen snížení daně, ale také několik velmi rozumných změn při využívání kryptoměn na denní bázi.

Novela, kterou předložily strany SaS, Demokraté a OĽaNO, zavádí daň při prodeji kryptoměn ve výši 7 %, pokud je mezi nákupem a prodejem časové období alespoň 1 roku.

Zákonodárci zrušili platbu zdravotních odvodů ze zisků z kryptoměn, díky které se dosud celkové zdanění kryptoměn na Slovensku vyšplhalo na drakonických 33 % až 39 %.

Účelem novely zákona o zdravotním pojištění je osvobodit fyzické osoby od povinnosti platit pojistné na zdravotní pojištění z příjmů z prodeje virtuální měny, pokud virtuální měna nebyla součástí jejich obchodního majetku, a to bez ohledu na tzv. časový test, uvedli navrhovatelé.

Další velmi praktickou změnou pro investory je, že úprava portfolií, rebalancování a podobně nově nebudou podléhat zdanění. To znamená, že Slováci mohou libovolně měnit jednu kryptoměnu za jinou, aniž by museli platit daň, pokud nepůjde o výměnu za fiat měnu nebo stablecoin.

Zákonodárci mysleli i na každodenní použití kryptoměn k platbám za zboží a služby. Například nákup kávy nebo piva za bitcoiny tak nově nebude na Slovensku podléhat zdanění. Bude však potřeba dodržet roční limit 2400 eur (cca 57 tisíc kč).

Slovensko se nových změn dočká již v příštím roce. Zákon však ještě musí podepsat prezidentka Zuzana Čaputová. Jakmile vstoupí v platnost, budou mít Slováci poměrně velmi rozumně nastavené zdanění kryptoměn, kterým by se zákonodárci v České republice mohli inspirovat.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Fidelity, Charles Schwab, Citadel a další… Skupina největších finančních institucí na světě spouští kryptoburzu EDX Markets

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *