Chris Maurice, zakladatel a generální ředitel kryptoburzy Yellow Card v Africe řekl, že krypto není „kasino,“ jak se na něj někdy dívají lidé na Západě.
Zatímco mnoho investorů na Západě se zajímá o kryptoměny, aby sázeli a spekulovali o dalším největším trendu, technologie blockchainu ve skutečnosti řeší „problémy skutečného světa“ v Africe, jako je hyperinflace a korupce.
Uvedl to Chris Maurice, zakladatel a generální ředitel Yellow Card – největší africké kryptoměnové burzy. Věří, že kryptoměny pomáhají Afričanům tam, kde tradiční finanční systém selhal.
„Krypto v Africe roste rychlostí světla,“ uvedl Maurice a dodává:
Kryptoměny řeší reálné problémy s bankovnictvím a měnami na kontinentu a nejsou kasinem, jak se někdy může zdát na Západě.
Maurice řekl, že nejčastějšími případy použití v Africe jsou mezinárodní platby, posílání peněz přátelům a rodině a „úspora peněz proti inflaci.“ Tím se Afrika ve využití kryptoměn přiklání „blíže než kterákoli jiná část světa k původnímu poslání této technologie,” dodal.
Afrika má více uživatelů kryptoměn než Severní Amerika nebo Evropa. 6 z 20 top zemí na světě pro kryptoměny je v Africe. Afrika je kryptokontinent, dodal.
„Kryptoměny nabízejí těmto jednotlivcům záchranné lano, poskytují větší finanční začlenění a kontrolu nad jejich penězi,“ uvedl Kevin Imani, zakladatel a generální ředitel společnosti Sankore 2.0 přidružené k Near protocolu.
Je důležité uznat ochranu lidských práv, kterou poskytuje lidem v zaostalých zemích. V mnoha rozvojových zemích zanechaly hyperinflační tlak a korupce občanům jen málo možností, dodal.
Donate
Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.
Disclaimer
Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!