Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Býčí trhy vydělávají peníze, medvědí trhy vytvářejí příležitosti: Jak využít tržních cyklů ve svůj prospěch při investování?

Už v roce 2017 a ještě dávno před tím se drobní kryptoinvestoři hrnuli do kryptoaktiv během bull marketu. Zkušení hodleři považují plavání proti proudu za přirozený instinkt. Býčí trhy vydělávají peníze, medvědí trhy vytvářejí příležitosti…

 

Bezpečnostní problémy a podvody očima odborníků: Potřebná je osvěta, ale kryptoměny nejsou až takovou výjimkou

 

Pokud byste si měli vybrat při zpětném pohledu na graf Bitcoinu, investovali byste raději na konci roku 2017, nebo o rok později?

 

 

Pří nákupu na vrcholu býčího trhu v roce 2017 byste museli vydržet čekat 3 roky ve ztrátě, než se Bitcoin vrátil na původní cenu. Nováčci, které přílákal růst ceny v roce 2021, již čekají rok a půl, pokud vůbec vydrželi…

Pokud se budete rozhodovat na základě grafu namísto emocí, zvolíte si spíše metodu DCA (pravidelné příkupy) nebo nakoupíte během bear marketů, ať už půjde o BTC, akcie či jakékoli jiné formy investování. Většina však často dělá pravý opak.

Kirthana Devaserse se v článku na Cointelegraphu zamýšlí nad tím, jak používat cykly ve svůj prospěch. Zatímco bull markety jsou období, kdy už máte být dávno v trhu a využívat příležitosti k výběrům zisků, medvědí trh je o hledání příležitostí.

Bull runy mohou způsobit, že téměř každé aktivum bude vypadat přitažlivě a odvětví se zdá být méně rizikové, než ve skutečnosti je. Když se však příliv obrátí a grafy začnou slábnout, mohou se i ti nejzarytější optimisté ocitnout v prekérní situaci, kdy se jejich navyklé rozhodovací přístupy již neukazují jako efektivní, uvedla.

To znamená, že investoři musí jednat na základě určité strategie. Tržní podmínky se mění a efektivnější, než se snažit hádat, kdy k tomu dojde, je mít připravený plán pro každou potenciální situaci.

Psychologie trhu se pokouší popsat cyklickou povahu trhů emocionálními termíny, jako je nedůvěra, euforie, panika či naděje.

 

 

Je až příliš snadné věřit v neuvěřitelné vrcholy v době býčího trhu a zažili to všichni, kdo očekával v roce 2021 1 bitcoin za 100 tisíc dolarů a více. Ještě snadnější je podlehnout všeobecné nedůvěře během bear marketu.

Největší příležitosti však vznikají v době nejhlubších minim. Zatímco většina se od kryptoměn odvrací a trh nikoho neláká, panují na něm ty největší příležitosti.

Vyvstává však další problém: Jak se přesvědčit o platnosti nalezené příležitosti? Tato otázka může přivést nadšence, dokonce i velmi zkušeného, ​​na křižovatku, konstatuje Devaserse.

To může být problém, stačí si vzpomenout na řadu krachů v odvětví, včetně FTX či kolapsu Terra (LUNA). Odlivy z burz ukazují, že řada investorů se uchyluje k držení privátních klíčů ke svým kryptoměnám a vlastní správě majetku, čímž se snaží odstranit riziko třetí strany.

Ve skutečnosti je mnohem snadnější hledat cesty, jak eliminovat co nejvíce rizik a vyvarovat se chybám, než usilovat o nalezení ideální investiční příležitosti.

Nikdo vám nezaručí, že na Bitcoinu nebo dalších kryptoměnách vyděláte peníze. To nejlepší, co můžeme dělat, je navrhnout k nákupu raději některou z legitimních velkých kryptoburz a k držení zavedenou hardwarovou peněženku, než náhodnou společnost, která vám třeba právě poslala nevyžádaný e-mail, kde říká, že díky nim na Bitcoinu vyděláte miliony.

Trh viděl snad tisíce strategií a přístupů pro různé podmínky, ale stále je nevyřešenou záhadou. Je tomu tak proto, že trhy jsou plné lidí a lidé jsou plní emocí.

Podobně jako tradiční trhy – ale ne tak docela – se zdá, že kryptoprůmysl během medvědích trhů vykazuje velkou snahu inovovat, zatímco ti, kteří jsou zvyklí na rostoucí ceny, jsou zmateni.

Chytré peníze drží krok s novými možnostmi výzkumu a pochopením potenciálu decentralizovaného technologického nástroje – finančního nebo ne. Spekulanti, jak tomu často bývá, platí cenu za čistou chamtivost a žádnou přidanou hodnotu z jejich strany, dodává Devaserse.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

6. – 8. 6. Praha hostí největší bitcoinovou konferenci v Evropě! Na BTC Prague potkáte Michaela Saylora či Adama Backa

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *