Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

SEC tlačila investory do „toxických“ krypto produktů a kryptoburzy FTX: Spoluzakladatel Gemini Cameron Winklevoss

Spoluzakladatel kryptoburzy Gemini Cameron Winklevoss řekl, že odmítnutí SEC schválit spotový bitcoinový ETF je „úplnou a naprostou katastrofou pro americké investory.“

 

Může Solana (SOL) konkurovat Ethereu? Influencer InvestAnswers věří, že je oproti ETH podhodnocená a může překvapit

 

Cameron Winklevoss v neděli zveřejnil kritiku US Securities and Exchange Commission (SEC). Regulátor cenných papírů v USA podle spoluzakladatele kryptoburzy Gemini nutil investory do „toxických“ a „neregulovaných“ kryptoproduktů.

Je možné, že by stejná komise, která se má starat o blaho investorů, ve skutečnosti investorům škodila? Winklevoss věří, že neustálé odmítání spotového bitcoinového burzovně obchodovaného fondu (EFT) dotlačilo investory do rizikovějších alternativ.

Spoluzakladatel Gemini poznamenal, že je to již 10 let, co společně s bratrem požádali o schválení vlastního ETF regulátorem.

Odmítání po dobu deseti let schválit tyto produkty bylo pro americké investory úplnou a naprostou katastrofou a ukazuje, jak neúspěšným je SEC regulátorem.

Winklevoss dále uvedl, že bez schváleného spotového bitcoinového ETF byli američtí investoři tlačeni do „toxických produktů, jako je Greyscale Bitcoin Trust (GBTC), který se obchoduje s masivní slevou“ z ceny Bitcoinu a účtuje si „astronomické“ poplatky (údajně 2 % ročně).

 

Pro pořádek, aktuální sleva GBTC dosahuje asi 30 % oproti ceně Bitcoinu, přičemž samotná Grayscale dlouhodobě usiluje o převedení svého fondu na ETF, čímž by se interní procesy fondu změnily tak, aby k odchylkám od ceny podkladového aktiva nedocházelo.

Winklevoss se také domnívá, že toto odmítnutí vedlo k tomu, že američtí investoři přešli na „nelicencované a neregulované“ offshore platformy. Do této kategorie podle něj spadá také zkrachovalá kryptoburza FTX, kterou označil za „jeden z největších finančních podvodů v moderní historii.“

Možná se SEC zamyslí nad svým neutěšeným výsledkem a místo toho, aby překračovala své zákonné pravomoci a snažila se chovat jako strážce ekonomického života, se zaměří na plnění svého mandátu ochrany investorů, dodal.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Fidelity, Charles Schwab, Citadel a další… Skupina největších finančních institucí na světě spouští kryptoburzu EDX Markets

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *