Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bělorusko chce zakázat P2P transakce s bitcoiny i všemi ostatními kryptoměnami mezi svými občany v celé zemi

Jakékoli směňování či posílání kryptoměn se má stát nelegalním. Bělorusko by se mohlo stát místem, kde režim potlačuje to, k čemu byly kryptoměny původně určeny, tedy P2P transakce.

 

„Krypto není kasino,” říká šéf kryptoburzy Chris Maurice, Afričanům nabízí záchranné lano před inflací a korupcí

 

Ministerstvo zahraničních věcí Běloruské republiky zmiňuje vysokou míru krypto kriminality. Uvedlo, že právě z důvodu zločinů všem občanům zakáže vzájemné transakce s kryptoměnami.

Nová zamýšlená legislativa byla oficiálně oznámena na Telegramu 2. července. Úřad citoval vysokou míru kybernetické kriminality v Bělorusku a uvedl, že místní žalobci od ledna 2023 potlačili činnost 27 občanů poskytujících „nelegální kryptoměnové služby.“ Jejich celkové nelegální příjmy dosáhly téměř 22 milionů běloruských rublů (cca 198 milionů korun).

MZV pracuje na legislativních inovacích, které zakazují kryptoměnové transakce mezi jednotlivci. Kvůli transparentnosti a kontrole budou občané moci provádět takové finanční transakce pouze prostřednictvím burz HTP [registrovaných u Belarus Hi-Tech Park].

Úřad také poznamenal, že plánuje zavést praxi podobnou postupu při směně cizích měn, což znemožní výběr peněz získaných z nezákonné činnosti.

Za takových podmínek se pro podvodníky s informačními technologiemi jednoduše stane nerentabilní působit v Bělorusku, napsalo ministerstvo.

Podle zastánců bitcoinu, jako je CEO Jan3 Samson Mow, je zákaz P2P transakcí obtížný, ne-li nemožný. Výkonný ředitel Cointelegraphu v červnu řekl, že mnoho uživatelů v Číně stále používá P2P kanály ke směně svých kryptoměn, přestože země v roce 2021 uživatelům zakázala všechny krypto transakce.

Ironií je, že roce 2022 podepsal běloruský prezident Alexander Lukašenko dekret, kterým země formálně podporuje volný oběh kryptoměn, jako je Bitcoin.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Polovinu čekání na bull market máme za sebou, následuje halving a růst Bitcoinu na 150 tisíc dolarů: Týden na trzích

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *