Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Regionální americké banky mají „překvapivě velkou“ expozici vůči sektoru kancelářských půjček: Jerome Powell

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell tvrdí, že jeho agentura věnuje velkou pozornost finančním institucím, které jsou silně vystaveny sektoru komerčních nemovitostí.

 

Škody z kryptoměnových Ponziho schémat v roce 2022 výrazně překonaly finanční ztráty způsobené hacky a exploity

 

V novém vystoupení na fóru ECB o centrálním bankovnictví se Powell zabýval obavami z úvěrů na komerční nemovitosti. Zde mohou nastat určité problémy údajně i díky stále většímu počtu zaměst nanců pracujících z domova.

Zdá se, že jedním z palčivých témat pro americkou, potažmo světovou ekonomiku je, zda tyto okolnosti nepředstavují vážnou hrozbu pro již tak zmítaný bankovní sektor.

Fed podle předsedy americké centrální banky situaci bedlivě sleduje. Uvedl:

Je to něco, co samozřejmě pečlivě sledujeme. Vypadá to tak, že velké banky nemají velkou koncentraci komerčních nemovitostí. To je dobrý začátek.

Překvapivě velká část expozice komerčním nemovitostem je v bankách, které mají méně než 100 miliard dolarů. Tam existují obavy z více bank, které mají vysokou koncentraci, a je jich relativně málo.

Takže je to něco, co pečlivě sledujeme. Bankovní dohled na to má manuál, takže dohlížitelé mluví s bankami o jejich koncentraci v nemovitostech a o tom, co mohou dělat a jak se z toho vymanit. Je to něco, co si dobře uvědomujeme. Není to překvapení. Soustředíme se na to.

Podle nedávné zprávy Goldman Sachs drží malé a střední banky asi 67,2 % všech nesplacených úvěrů na komerční nemovitosti. Tyto úvěry celkem podle dat Fedu platných v květnu činily 2,9 bilionu dolarů.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Polovinu čekání na bull market máme za sebou, následuje halving a růst Bitcoinu na 150 tisíc dolarů: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *