Neděle, 19 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Evropská rada schválila nová pravidla pro efektivnější konfiskaci majetku a zmrazení „nevysvětlených“ aktiv Evropanů

Členové Rady Evropské unie se dohodli na rozsáhlých změnách v oblasti znárodnění majetku lidí. Evropané budou muset dokazovat, že jejich majetek nepochází z trestné činnosti.

 

„Krypto není kasino,” říká šéf kryptoburzy Chris Maurice, Afričanům nabízí záchranné lano před inflací a korupcí

 

Konfiskace majetku Evropanů má být snáze proveditelná a zdá se, že nový systém bude fungovat na principu presumpce viny. Směrnice tvrdí, že chce „posílit schopnost příslušných orgánů připravit zločince o výnosy z trestné činnosti.”

Rada podepsala návrh, který byl poprvé předložen koncem minulého roku, aby se změnila evropská politika v oblasti konfiskace bohatství, protože stávající rámec „je třeba aktualizovat.“

Směrnice nazvaná „Návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady o vymáhání a konfiskaci majetku“ uvádí, že v zájmu zachování harmonizace a srozumitelnosti v celé EU by majetek, který lze zmrazit nebo zabavit, měl být „ definován široce.” Hovoří se zde i o kryptu.

Podle nových pravidel budou muset vlastníci „neobjasněných aktiv“ prokázat, že hodnota jejich majetku není „podstatně nepřiměřená“ jejich zákonným příjmům nebo že neexistuje žádný nelegální zdroj majetku.

Při určování, zda předmětný majetek pochází z trestné činnosti či nikoli, by vnitrostátní soudy měly vzít v úvahu všechny relevantní okolnosti případu, včetně dostupných důkazů a konkrétních skutečností, jako je skutečnost, že hodnota majetku je podstatně v nepoměru k zákonnému příjmu vlastníka.

Další okolností, která by mohla být zvažována, je absence věrohodného legálního zdroje majetku, protože původ legálně nabytého majetku lze běžně zaúčtovat. Relevantní může být také spojení dané osoby s osobami spojenými se zločineckou organizací. Posouzení by mělo být provedeno případ od případu v závislosti na okolnostech případu.

Pokud bude směrnice přijata EU, budou mít členské země tři roky na to, aby ji uvedly v platnost. Jakmile k tomu dojde, mohlo by být zabavení „nevysvětlených“ aktiv v EU snadnější než kdy dřív.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Bělorusko chce zakázat P2P transakce s bitcoiny i všemi ostatními kryptoměnami mezi svými občany v celé zemi

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *