Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Dánský úřad pro finanční dohled nařídil Saxo Bank, aby se vzdala svých kryptoměnových holdingů podle současných předpisů

Dánské úřady sdělily bance Saxo Bank, že podle aktuálně platných zákonů není legální, aby banky obchodovaly s kryptoměnami jako vedlejší bankovní činnost z důvodů finanční stability.

 

Čtyři největší banky ve Spojených státech mají v rozvahách nerealizované ztráty ve výši brutálních 205 000 000 000 USD

 

Obchodování kryptoaktiv Saxo Bank A/S na vlastní účet se uskutečnilo za účelem pokrytí rizik v souvislosti s nabídkou jiných finančních produktů, stojí v prohlášení.

To však nic nemění na skutečnosti, že činnost sama o sobě není pro dánské finanční instituce povolena.

Podle úřadů krypto regulace Evropské unie, známá jako MiCA, vstoupí v platnost až od 30. prosince 2024. Do té doby je tato činnost stále ještě neregulovaná.

V prohlášení dánského finančního regulátora se dále uvádí:

Neregulované obchodování s krypto-aktivy může vyvolat nedůvěru ve finanční systém a dánský FSA se domnívá, že by bylo neopodstatněné legitimizovat obchodování s krypto-aktivy.

Banka k tomu uvedla:

Rozhodnutí Úřadu pro finanční dohled samozřejmě bereme v potaz a důkladně si ho přečteme, abychom zvážili, jak na něj jinak zareagujeme. S ohledem na to jsme drželi velmi omezené portfolio kryptoměn, a to výhradně proto, abychom zajistili velmi okrajovou část rizika spojeného se zpřístupněním kryptoaktiv.

Naprostá většina této expozice je zmírněna prostřednictvím produktů obchodovaných na burze a clearingových produktů. Rozhodnutí FSA proto bude mít velmi omezený dopad na naše podnikání a naši zákazníci nezaznamenají žádné významné změny.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Bělorusko chce zakázat P2P transakce s bitcoiny i všemi ostatními kryptoměnami mezi svými občany v celé zemi

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *