Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Britské úřady po rozsáhlém vyšetřování uzavírají 26 krypto bankomatů! V problémech kvůli údajnému praní špinavých peněz

V Británii se v problémech ocitli provozovatelé kryptoměnových bankomatů. FCA a další orgány činné v trestním řízení vyšetřovaly 36 ATM strojů a většinu z nich posléze vypnuly.

 

Dánský úřad pro finanční dohled nařídil Saxo Bank, aby se vzdala svých kryptoměnových holdingů podle současných předpisů

 

Finanční regulátor Spojeného království, Financial Conduct Authority (FCA), uzavřel 26 z 34 kryptoměnových bankomatů. Kontrola těchto zařízení v UK probíhala již od začátku roku 2023.

V polovině února agentura varovala všechny provozovatele ATM strojů s kryptoměnou ohledně nelegálních operací. Po tomto ultimátu FCA a další orgány činné v trestním řízení prošetřily 36 krypto bankomatů s využitím pravomocí podle předpisů o praní špinavých peněz.

Kryptomaty fungující bez registrace FCA jsou nezákonné. Opatření, která jsme podnikli během několika posledních měsíců, a širší práce ukazují, že budeme jednat, abychom zastavili nezákonnou činnost, uvedl regulátor.

Steve Smart, společný výkonný ředitel pro vymáhání a dohled nad trhem ve FCA, hovořil o podvodech v souvislosti s bankomaty s bitcoiny a dalšími kryptoměnami. Navíc prohlásil toto kryptonepřátelské a poněkud neštěstné stanovisko:

Pokud ve Spojeném království používáte kryptobankomat, používáte stroj, který funguje nelegálně, a můžete své peníze předávat zločincům.

Ačkoli se zdá, že podvody jsou důvodem k vypnutí kryptomatů, zatímco nejsou důvodem k vypnutí jejich fiatových protějšků, ve skutečnosti podle regulátora kryptomaty v UK být mohou, pokud získají potřebnou registraci.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Hodleři za méně než dva roky nashromáždili 1 milion bitcoinů! Celkově dlouhodobí držitelé vlastní 14,47 mil. BTC: Glassnode

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *