Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Chystají se potíže pro cenovku hlavní kryptoměny s blížícím se datem splatnosti závazků zkrachovalé kryptoburzy Mt. Gox?

S tím, jak se blíží říjnový termín odškodnění uživatelů Mt.Gox, někteří očekávají možné problémy pro Bitcoin (BTC). Nastane prodejní tlak?

 

Co je Graph (GRT)? Kryptoměna na ethereovém blockchainu, která funguje trochu jako decentralizovaný “Google” pro krypto projekty

 

Uvolnění velkého množství bitcinů do oběhu je potenciálně výbušná událost na krypto trhu. Svého času největší světová kryptoburza Mt. Gox, má konečně po letech vyplatit své věřitele do konce října 2023.

Pokud se tak stane, trh s kryptoměnami by mohl být významně ovlivněn několika způsoby, shodují se někteří pozorovatelé z oboru.

Nyní již neexistující burza ztratila 850 000 BTC – 4 % všech bitcoinů, které mají být vydány – v roce 2014 při narušení bezpečnosti. Tato událost učinila z Mt. Gox jeden z největších bankrotů v dějinách kryptoměn, přičemž věřitelé ještě stále nebyli vyplaceni ani o devět let později.

To se má už brzy změnit a na trh 142 000 BTC (4,3 miliardy dolarů) a 143 000 BCH. Trh tuto informaci již dávno zná a lze očekávat, že se již nyní promítá v ceně bitcoinů. Stále však nelze zanedbat možný vliv skokového zvýšení nabídky v delším časovém horizontu.

CEO WhaleWire Jacob King k tomu uvedl:

Tento příliv prodejních příkazů by mohl vytvořit tlak na snižování cen a potenciálně vést k poklesu trhu.

Je to jednoduchá otázka, co udělají investoři? Za poslední rok jsme byli svědky více prodejů než nákupů a mnoho z těch, kteří na Mt. Gox prodělali, se přesunulo mimo krypto. Šance, že by se po tom všem, co se stalo, zdrželi více let, je velmi nepravděpodobná.

Mt.Gox očekává, že do konce října odškodní celkem více než 10 000 krypto věřitelů z celého světa. Platby budou prováděny pomocí kombinace fiat měny a kryptoměn, přičemž každá výplata bude individuálně koordinována s každým investorem.

Někteří pozorovatelé jsou méně pesimističtí, ale je třeba zmínit, že jde o první událost podobného rozsahu na kryptomarketu a její dlouhodobý účinek nemusí být patrný hned první den.

Při cca 900 bitcoinech aktuálně těžených denně je to jako by najednou na trh zamířily všechny bitcoiny vytěžené za posledních 158 dní, a to ještě jednou.

Odhaduje se, že Satoshi Nakamoto vytěžil v rané fázi Bitcoinu asi milion BTC. V porovnání s tím, kdyby tyto jednotky najednou zamířily na trh, je Mt. Gox stále ještě sklenicí vody v akváriu.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Bělorusko chce zakázat P2P transakce s bitcoiny i všemi ostatními kryptoměnami mezi svými občany v celé zemi

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *