Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Supply Chain | TE-FOOD Expanduje na Slovensko a do České Republiky

Milí čtenáři, dnes tu máme novinku, která se nás přímo dotýká. Do České a Slovenské republiky totiž vstupují partneři TE-FOOD. Pojďme se tedy společně mrknout na to, o co se jedná. Jak možná víte, TE-FOOD je supply chain, který má za cíl vyřešit problémy s kvalitou a falšováním potravin.

Supply chain

Využití kryptoměn a jejich technologií, jako je zejména blockchain, je velmi různorodá a dosud neprobádaná oblast. Věřím, že jednou z významných úloh každého hodlera je odhadnout oblasti s největším potenciállem a vybrat si z nich vítěze.

Supply chain je příklad toho, jak může blockchain skutečně změnit svět. Neříkám, že právě zde byste měli investovat. To je jedině na vás samotných. Jak každý z našich čtenářů jistě ví, žádný informativní web není finanční poradce, ani Hodler ne. Nicméně, supply chain kryptoměna (jako právě TE-FOOD, či třeba VeChain) má sloužit k sledování dodavatelského řetězce.

Nedávno, když jsem šel kolem televize se zapnutými zprávami, což moc často raději nedělám, jsem zaslechl, že stát uvažuje o zaplacení mnoha milionů či dokonce miliardy za to, že se někdo postará o sledování dodavatelsko-výrobního řetězce léků. Hned jsem si vzpomněl právě na výše zmíněné kryptoměny, které by to nejspíš mohly vyřešit podstatně levněji a možná i lépe. TE-FOOD je mimochodem momentálně na úplně nejnižší ceně, za jakou ho kdy bylo možné koupit (viz CMC). Že by zajímavá příležitost na investici?

Co řeší Supply chain kryptoměny jako je TE-FOOD?

Padělání, šizení a s tím související újma nejen co se týká kvality potravin, léků a dalšího zboží, ale mnohdy i nebezpečí pro zdraví či dokonce život kupujících. Újma výrobců, jejichž produkty někdo zfalšuje, čímž jim vzniká ztráta i ohrožení dobrého jména, atd…

Tyto projekty chtějí zajistit, že si jako zákazník můžete být jistí tím, co kupujete. Budete znát celou cestu vzniku daného výrobku, od původu surovin, přes výrobu, až po trasu k vám na pult. Jak? Jednoduše si oskenujete QR kód, kterým bude opatřen obal zboží. Díky blockchainu tyto informace nebude možné zmanipulovat.

Jediný problém vidím v tom, že teoreticky by někdo mohl celou dodávku vyměnit za padělky a přelepit či jinak zfalšovat QR kódy. To je ale příliš riskantní a komplikované. Na druhou stranu si budete moct být jistí tím, když se vám do rukou dostane běžný padělek, postrádající možnost zpětně sledovat celý dodavatelský řetězec (bez originálního QR kódu).

A kromě toho bude jistě dobré, mít přehled o kvalitě potravin a použitých surovin, co říkáte? Třeba si budete moct koupit BIO, a být si jistí tím, že jde skutečně o kvalitní jídlo z ekologické farmy. Tak právě to by mohl TE-FOOD vyřešit.

TE-FOOD (TFD) expanduje do na Slovensko a do České republiky

Vzhledem k výše napsanému je skutečně skvělou zprávou, že se tato technologie pomalu začne používat i u nás. TE-FOOD expanduje do nových zemí, aby potravinářským společnostem pomohl implementovat blockchain na sledování výrobků.

TE-FOOD na svém blogu mimo jiné poukazuje na vážnost problému falšování potravin, který pomáhají řešit. Dále uvádějí:

„TE-FOOD je největším veřejně dostupným řešením „farm-to-table” (z farmy na stůl) sledovatelnosti potravin. Zahájen v roce 2016, slouží 6000+ firemním zákazníkům a denně zpracovává 400 000 obchodních transakcí.”

TIP redakce: Crypto Invest | Vstup a Výstup z Kryptoměn – Možnosti Nákupu a Prodeje Digitálních Investic

Závěr

Do jakých konkrétních firem budou technologii sledování dodávat, se zatím neuvádí. Zřejmě je vše ve stádiu rozjezdu a partnery tak teprve bude hledat obchodní zástupce Henrich Simonics, který vystudoval informatiku na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě. Ten ve spolupráci s dlouholetým partnerem společnosti TE-FOOD, Laurel Ltd., založil nový podnik Food Trace, s.r.o., který propaguje a implementuje technologii TE-FOOD.

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší diskuzní HODL skupiny. Využij také odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Zdroje:
https://3speak.online/
https://medium.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *