Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (1.7.) | Novinky ze Světa Velkých Společností a Strach Bank z Kryptoměn

Bitcoin za uplynulý týden předvedl divokou jízdu plnou růstů i poklesů a ve světě kryptoměn se opět událo mnoho nového. Vstup Facebooku do kryptoměn představuje nové riziko pro banky ■ Vyhledávání slova Bitcoin vyhledávačem Google začíná mírně růst ■ Americká komise pro obchodování komoditních futures schválila žádost LedgerX pro Bitcoin futures ■ Fear & Greed Index na ATH ■ Obchodování s pákou až 1:100 nově na Bitfinexu ■ Netflix připravuje dokument o Altcoinech ■ Digitální identita pod kůží se testuje v Kanadě a Nizozemí.

Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Pondělí ■ Vstup Facebooku do kryptoměn představuje nové riziko pro banky

Banka pro mezinárodní vypořádání (BIS) varuje bankovní sektor před finančními službami, které mohou brzy nabízet velké technologické společnosti typu Facebook, Google, Amazon apod. Toto varování od mezinárodní instituce, kterou vlastní 60 světových centrálních bank, bylo zveřejněno v jejich zprávě.

Jde o reakci na ohlášenou kryptoměnu Libra od Facebooku. Podle BIS díky velké uživatelské základně velkých firem, jejich datám a obchodním modelům, mají potenciál rychle změnit odvětví finančních služeb. To může bankám přinést nová rizika v oblasti finančních služeb.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Vyhledávání slova Bitcoin vyhledávačem Google začíná mírně růst

Vyhledávání největší kryptoměny dosáhlo měsíčního maxima. Ovšem v porovnání s rokem 2017 jsme pouze na 10 % tehdejšího boomu. Tato skutečnost značí, že cenu pravděpodobně netlačí nahoru příchod nováčků ze strany retailu, nýbrž vstup institucí.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Úterý ■ Americká komise pro obchodování komoditních futures schválila žádost LedgerX pro Bitcoin futures

Investoři tak mohou přímo investovat do Bitcoin futures prostřednictvím LedgerX. Bitcoin tak nyní bude dostupný pro více uživatelů. Na rozdíl od plánovaného Bakktu, jde o futures s deriváty Bitcoinu.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Středa ■ Fear & Greed index na ATH

Na Hodlerovi vyšla zpráva ohledně dosažení maximální hodnoty indexu crypto Fear & Greed. Ukazatel mapující sentiment na trhu s Bitcoinem se dostal na nejvyšší hodnoty všech dob, a sice brutálních 95 %. To značí extrémní chamtivost na trhu. Krátce (jen několik hodin) po vydání zprávy market zaznamenal výraznou korekci.

(Zdroj: https://kryptohodler.cz)

Obchodování s pákou až 1:100 nově na Bitfinexu

Zatím nebylo stanovené přesné datum spuštění páky. K odhalení tohoto kroku došlo prostřednictvím účtu na Twitteru technického ředitele Bitfinexu Paola Ardonia. Jeho tweet naznačuje, že dosavadní maximální páka 1:3,3 bude navýšena až na 1:100. Tuto novou funkci budou moci používat pouze ověření uživatelé.

(Zdroj: https://twitter.com)

Pátek ■ Netflix připravuje dokument o Altcoinech

Investoři se tak mohou dozvědět i o dalších kryptoměnách, než je Bitcoin. V dokumentu by se měli objevit zástupci velkých kryptoměn, jako např. Vitalik Buterin za Ethereum, Da Hongfei z NEO nebo Justin Sun za Tron. Toto může být další krůček k přijetí kryptoměn širší veřejností.

(Zdroj: https://www.kryptonovinky.sk)

Neděle ■ Digitální identita pod kůží se již testuje v Kanadě a Nizozemí

Poslední zpráva je opět z našeho webu. V neděli jsme vás informovali, že digitální identita v implantovaných mikročipech se testuje na popud vlád Kanady a Nizozemí. Na jednu stranu se jedná o velký technologický pokrok a krok kupředu, avšak jsou zde i rizika a každý by si čip implantovat asi nenechal. Plusem je, že tato technologie má být založena na blockchainu.

(Zdroj: https://kryptohodler.cz)

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu KryptoHodler.cz (Hodler) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi zpráv. Pravidelné aktuality z kryptosvěta vychází každé pondělí v 18:00. Pokud se vám video a tento pořad o kryptoměnách líbí, odměňte nás lajkem po rozkliknutí videa a na soc. sítích.

https://youtu.be/pr0cYHSO7K0

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu hodlerů, kryptonadšenců a investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Odběrem získáš pravidelné info o každém novém článku a další užitečné informace, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *