Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Jak se stavíte ke kryptoměnám? Chcete vědět, do které kategorie lidí podle postoje ke kryptu se řadíte? Zde vám napovíme

Zajímalo by nás, jak se stavíte k tématům okolo digitálních aktiv. Existuje celá řada typů lidí podle postoje ke kryptu, do kterého patříte a proč? Zde nabízíme odlehčený seznam 15 typů krypto osobností pro ty, kteří se neberou moc vážně. Odvážíte se zjistit, do které skupiny patříte vy?

 1. Nocoiner – Kryptoměny nemám a mám pocit, že early adopters jen chtějí mé peníze, aby si realizovali své zisky. Už je na nákup pozdě. A brzo to všechno spadne a konečně se budu smát všem, kteří pak příjdou o peníze.
 2. Nováček bez studia – Viděl jsem reklamu, která tvrdila, že můžu hodně bvydělat, asi do toho půjdu, protože to říkal i Leoš Mareš a další osobnosty. Vyskočilo to na mě na internetu a určitě to bude real!
 3. Nováček se studiem – Na týden jsem se ponořil do článků a informací, mám pocit, že už tomu začínám rozumět a asi si půjdu kopit nějaké mince nebo tokeny. Své okolí otravuju informacemi o Bitcoinu.
 4. Přesvědčený odpůrce – V televizi říkali, že je to celé jeden velký podvod a Ponzi. Televize nelže a já těm kryptoměnám nevěřím, je to jen nástroj, jak se obohatit na úkor hlupáků. Já jsem ale až moc chytrý a nenechám se obalamutit. O opaku mě nikdo nepřesvědčí, jsem jako stěna.
 5. Bitcoinový maximalista – Všechny altcoiny jsou shitcoiny. Ukažte mi něco, co je decentralizované jako Bitcoin a můžete to použít k platbám a má to silnou komunitu a omezenou nabídku! Bitcoin je nejlepší a všechny ostatní by měly táhnout. Měla by je zakázat SEC a NFT jsou taky odpad. Všude kolem sebe vidím shit, jen já jsem letadlo.
 6. Bojechtivý altcoiner – Bitcoin je taky shitcoin! Je pomalý a nic pořádně neumí. Pravidelně chodím do bitcoinových komunit vyvolávat svaté války s oranžovočapkáři. Oni jsou sekta a jen já mám pravdu. Pravděpodobně mi nadávali a vyhodili mě ze skupiny.
 7. Pokročilý uživatel – Filozofické a náboženské vojny mě příliš neberou. Kryptoměny jsou zajímavé, ale na světě jsou i jiné věci. Vydělaly mi nějaké peníze, ale něco jsem i ztratil a teď mám více zkušeností. Kdyby měl problém fiat, dokážu si za krypto něco koupit a vyzkoušel jsem i pár DeFi a NFT platforem. Některé z nich už pravděpodobně zanikly.
 8. Trader pasažér – Tentokrát jsem natrefil na slušné signály. Posledně jsem hodně prodělal, ale už to určitě vyjde. Mám pocit, že se vše dá vyčíst z grafu, ale ještě to moc neumím a budu rád za vaše rady. Mám koupit BTC za 30 tisíc? Jdeme nahoru?
 9. Trader speciál – Pravděpodobně jsem prodělal více, než se mi podaří kdy vydělat nazpět, ale okolí tvrdím, že jsem úspěšný. Na sítích sdílím své grafy a sním o tom, že mě to bude živit. Kryptoměny beru jako obchodní artikl, ale vlastně by se klidně dalo obchodovat třeba lejno, kdyby to sypalo. Miluju volatilitu, ale manželka mě bije.
 10. Hodler – Mám rád meme obrázky a občas si krátím dlouhou chvíli také spekulováním. Okolí tvrdím, že jsem dlouhodobý investor, ale pokud jsem současně maximalista, identifikuju se nově jako střadatel do tvrdé měny. Myslel jsem si, že to bude pohoda, ale v bear marketech zažívám pain. Pravděpodobně si zrovna koušu nehty a nevím o tom.
 11. Podvodník – Mám na bazaru krásné Adidas tričko a platba je možná jen v kryptu. Dodám obrázek iphonu, nebo vám slíbím zaslání trojnásobku bitcoinů, jestli chcete vydělat. Onehda jsem volal vaší bábě, že jsem policajt a musí jít do bitcoinmatu zaplatit pokutu. Moment, někdo mi bouchá na dveře a něco řve..
 12. Vývojář – Navrhnul jsem DeFi protokol společně s kolegou, ale lidem ve svém okolí říkám, ať si dají sakra dobrý pozor. Jako odborník znám nebezpečí a také jsem si vědom toho, že jsme mohli udělat chybu, která bude někoho stát peníze. Pravděpodobně mám delší krk než vy.
 13. Hacker – Lidé si mě představují v zelené světélkující místnosti z Matrixu. Je to směšné! Je mi 15, snídám lupínky a umím s počítačem dělat věci, které dokážou znejistit i vládu Spojených států.
 14. Politik regulátor – Kryptoměny buď miluju, nebo bytostně nesnáším, záleží na tom, jak se zrovna vyspím. Orientuju se hlavně na sebe a své osobní úspěchy jako každý, ale okolí musím tvrdit, že mi záleží na lidech. Někde toho mám už dost. Pravděpodobně se nechám zaměstnat nějakou kryptofirmou, až mi vyprší funkce.
 15. Influencer – Mám tisíce fanoušků a sypu do nich pravidelně svá skvělá moudra. Hejt se pravděpodobně snažím překonat tím, že všem tvrdím, že jsem idiot z vesnice. Těším se na plastovou placku z Youtube nebo na ocenění v časopise a občas prokastinuju hodiny při sledování lajků a komentářů. Dělám to pro peníze, ale na okolí filmuju odpor k penězům.

Po upozornění čtenářů doplňujeme kategorie:

 1. Ryzí duše – Jsem zvídavý a obdivuhodný jedinec, kterého se nedotýkají věci pozemské, jako jsou peníze. Zajímám se čistě o technologie a krypto je pro mě díky své decentralizované povaze zajímavý kus softwaru. Aktuální cena je to poslední, co mě zajímá! A toho zlatého řetězu na mém krku si nevšímejte, pravděpodobně mi tam přistál zcela náhodně.
 2. Ash Ketchum – Sbírám je všechny jako Pokémony! Kryptoměny jsou jako kasíno a já jsem hráč. Bezhlavě nakupovat první poslední přece musí být správná cesta, jak si nenechat nic utéct. Stačí mít trochu štěstí a padne jackpot. Už to cítím… Zatímco právě dumám nad tím, ve kterém pokéballu se ukrývá Pikachu, pravděpodobně jsem mezitím na něčem prodělal i trenky.

Závěr

Tak co, našli jste se? Napíšete nám svou kategorii do komentářů? A jak se vám naše typologie líbila? Pro případ, že by se snad někdo urazil, připomínáme, že jde z velké části o recesi. Neberte to prosím příliš vážně!

HODL | Kdo je Satoshi Nakamoto? (Speciál ke Dni Otců)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *