Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

2 kryptoměnové zákony prošly výborem pro finanční služby Kongresu USA! Mohou poskytnou chybějící regulační jasnost

Výbor pro finanční služby Sněmovny reprezentantů Spojených států schválil hned dva zákony o regulaci kryptoměn. Regulační jasnost, kterou podle předkladatelů přináší, by mohla být výhrou pro kryptoinvestory.

Sněmovní výbor pro finanční služby v první řadě schválil v poměru 35:15 zákon o finančních inovacích a technologiích pro 21. století. Podobně jako konkurenční návrh Zákona o odpovědných finančních inovacích Lummis-Gillibrand Responsible Financial Innovation Act se i tato legislativa mimo jiné zaměřuje na vyjasnění rolí SEC a CFTC.

Republikánský návrh zákona pak také nastiňuje postup firem, jak certifikovat u SEC, že jejich projekty jsou adekvátně decentralizované, což jim umožňuje registrovat digitální aktiva jako digitální komodity u CFTC.

Reddit spouští již. 4. sérii svých sběratelských kartiček Avatarů na Polygonu, přestože NFT odvětví zažívá vychladnutí zájmu

Kongresman French Hill, který také působí jako místopředseda sněmovního výboru pro finanční služby, uvedl, že je hrdý na to, že zákon prošel první překážkou a že byl výborem schválen s podporou obou stran.

Vytvořili jsme přelomovou legislativu, která zavádí robustní ochranu spotřebitelů a jasná pravidla pro účastníky trhu při zachování inovací ve Spojených státech, poznamenal.

Druhý schválený návrh byl představen republikánským kongresmanem Tomem Emmerem a demokratickým kongresmanem Darrenem Sotem. Je zaměřený na regulaci blockchainu a má odbourat překážky a požadavky na „vývojáře blockchainu a poskytovatele služeb,“ jako jsou těžaři a decentralizované finanční platformy.

BREAKING: Můj nestranný návrh zákona – zákon o regulační jistotě pro Blockchain – právě prošel @FinancialCmte. Pro Spojené státy je to obrovská výhra, protože jsme o krok blíže k tomu, abychom Američany posadili na sedadlo řidiče při vytváření budoucí digitální ekonomiky peer-to-peer, uvedl Emmer.

Zákon o regulační jistotě blockchainu [pokud bude přijat ve Sněmovně reprezentantů] vyjasní věci tím, že potvrdí blockchainové komunitě, že pokud neprovozujete úschovu finančních prostředků zákazníků, nejste převodcem peněz, dodal.

Navzdory optimismu některých hlasů ještě není nic rozhodnuto. Zda budou návrhy přijaty Kongresem se teprve ukáže.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Musk zahájil přerod Twitteru do aplikace pro všechno! Po rebrandingu na X očekávejte celý svět finančních služeb, říká

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *