Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Je Reddit kolébkou odporu ke kapitalismu a lidskému úsilí? Tragická zkušenost, záporná karma a shadow ban [Komentář]

Sociální síť Reddit již delší dobu v relativní tichosti experimentuje s kryptoměnami a nedávno vydala další sadu NFT. Řekli jsme si, tak dobře, asi už bylo na čase, proč se konečně nepřidat, že? To, co následovalo, byl celkem šok.

Když děláte web a příjdete poprvé na nějakou sociální síť, obvykle asi uděláte totéž, co jsme udělali my – představíte se, pozdravíte a budete doufat v kladnou odezvu ostatních. Náš pvní příspěvek na čtenářské síti Reddit – název je zkratkou pro “četl jsem to” – vypadal přesně tak. Naše nejlepší očekávání bylo, že zde najdeme ty, kteří jsou ještě i v dnešní době ochotní číst.

Abychom rychleji oslovili česky hovořící redditory, sdíleli jsme náš první příspěvek v subredditu r/czech – což je krkolomný název, který prostě značí českou komunitu na této síti. Podporovali Ukrajinu, což nám přišlo jako dobré znamení, zákeřně napadenému silnějším se má pomoct…

Reddit spouští již. 4. sérii svých sběratelských kartiček Avatarů na Polygonu, přestože NFT odvětví zažívá vychladnutí zájmu

 

Začalo to nevinně. Přišli jsme, řekli ahoj, představili se a požádali ostatní o názor na naše články a web, když už budou stejně pravděpodobně redditovat kolem. Bylo to v dobré víře, že to někoho bude zajímat, spojíme se s dalšími lidmi a trochu se rozkoukáme mezi všemi těmi “čtenáři.” ..A jednoduše zjistíme, jaká komunita zde je a jak nás přivítá. Bylo tam uvedeno, že se máme chovat jako v běžném životě a tím jsme se vlastně i řídili.

Následoval první hlas dolů u příspěvku a chvíli po něm podíl hlasů nahoru ještě více klesl. Řekli jsme si, aha, něco je špatně. Chvíli jsme čekali, ale nikdo nic neodpověděl. Z jiných sítí jsme zvyklí na kde co, nevadí nám kritika, zejména je li konstruktivní, ale tohle bylo jiné. Skoro jako by někomu vadilo jen to, že existujeme.

Rozhodli jsme se být nadále stejně upřímní, jako v úvodním příspěvku a přidali pár komentářů, kde jsme se pokusili vše uvést na pravou míru, uznat případné chyby a apelovat na ostatní, aby měli pochopení pro nováčka.

Na celé zkušenosti je nejvtipnější, že až následné komentáře nám způsobily největší problémy. Uvedl jsme:

Nepřišli jsme sem nikomu nic vnucovat, pouze jsme se chtěli představit a říct, že jsme zde také a seznámit se s ostatními redditory z České republiky. Věříme, že i přes první klopýtnutí dokážeme, že náš obsah stojí za přečtení a bude mnohé z vás zajímat. Hezký den

Za to jsme dostali 4 hlasy dolů na tomto komentáři, čímž se nám karma, což je zjednodušeně něco jako sociální kredit na Redditu, dostala do záporných hodnot a později se propadla až někam na -5. Později jsme zjistili, že máme na účtu nějaký shadow ban, ale k tomu se ještě dostaneme.

Bylo to celkem nefér – bez varovného výstřelu a hned první den na platformě. Následně se konečně objevil nějaký hrdina, který se odvážil vystoupit ze stínu a něco nám taky napsat. Nikdo další se k němu už nepřidal. Konečně jsme se dozvěděli pravdu o sobě, po tolika letech.. Napsal nám, že jsme si to zasloužili za nevyžádanou reklamu na náš pochybný byznys.

Konečně nějaká indície. Začali jsme googlit, trochu pozdě, uznáváme, ale co už. Ukázalo se, že nejsme sami. Podobné zkušenosti popisovali i další. Mnozí se shodovali, že Reddit nějakým způsobem nesnáší tvůrce čehokoli mimo Reddit. Z nějakého důvodu tomu přezdívají zákaz reklamy, ale přesnější označení by podle našeho názoru asi bylo odpor ke kapitalismu.

Logicky nás upoutalo slovo pochybný, ale posléze jsme začali chápat, že skutečně sprosté slovo je v tomto případě byznys. To nás trochu pobavilo, protože na našem webu aktuálně není jediná reklama (pouhé 3 affiliaty) a nějaký byznys by se asi hodil. Spíše než to se ale chceme spojit s těmi, které hodlerský web zajímá a rádi ho podpoří, a to ideálně dokud ještě nějaký hodlerský web ve své současné podobě existuje. Ale to sem nepatří, takže zpět.

Uživatelé si to řeší po svém, takže se objevují fotky krabic od sušenek známých značek s rafinovanými otázkami na rizika jejich konzumace po datu spotřeby, fotky lahví piva na oknech sousedů s krátkým sdělením o nevýslovném významu tohoto nálezu po ránu a najde se i pár kejklířů, kteří vyvinuli mistrovské metody, jak prolinkovat svá fotoalba a další obsah, aniž by si toho kdo všiml.

Kuriozit bylo k vidění stále více. Našli jsme skutečně poutavé glosy o tom, proč se někdo rozhodl zeptat ostatních, jestli také neumí rovně ukrojit krajíc chleba. Oprávněné stížnosti pracovníků, ke kterým se zachovali tak hrozně, že jim v práci neproplatili obědovou pauzu. A mnoho dalšího.

Kvalita a vynalézavost celé té směsice se skutečně nedala zapřít a my jsme začali chápat, proč jsme na Redditu neobstáli v takové konkurenci. Teda, asi bychom neměli používat slova Reddit a konkurence v jedné větě, protože jsme se na jednom z odkazů dozvěděli, že to prý není firma a nikdo tam nemá rád marketing.

Snažili jsme se získat zpět ztracenou karmu a uctít tak všchny bohy s tikadly i sociální kredditory. No po nějaké chvíli se ukázalo, že je všechno snažení marné. Naše příspěvky a komentáře celou dobu nikdo neviděl. Ban, který nikdo oficiálně neoznámil ani nezdůvodnil, začal být zjevný. Stali jsme se škodnou v revíru a odpojili nás v tichosti od všech komunikačních kanálů.

No, i mistr tesař dělá chyby a my si z toho nic neděláme. Chybovat je lidské, klidně se přiznáme. Uznejte ale, že jsme si nemohli tak úžasně komickou příhodu nechat jen sami pro sebe. Tohle prostě nevymyslíte, to musíte zažít. Náš první den na Redditu je legenda!

Závěrem uvádíme, že našim cílem není kazit společnosti Reddit jméno, zasahovat jim do byznysu, nebo někoho odrazovat od jejich sítě. Tohle byl náš názor a naše zkušenost. Vy tam klidně jděte a udělejte si vlastní názor. Najdete zde i několik zahraničních krypto komunit.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Sdílejte naše články a podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Jak se stavíte ke kryptoměnám? Chcete vědět, do které kategorie lidí podle postoje ke kryptu se řadíte? Zde vám napovíme

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *