Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Správce kryptofondů Grayscale vyzývá americké regulační orgány, aby schválily všechny bitcoinové ETF současně

Grayscale vyzvala SEC, aby neudělila některému ETF fondu na Bitcoin konkurenční výhodu tím, že schválí jeho přihlášku jako první.

Zatímco se v poslední době celá řada společností připojila se svou žádostí o spotové bitcoinové ETF, USA stále čekají na schválení alespoň jednoho z nich. To má v rukou komise SEC, která roky zatvrzele hlásala, že spotové bitcoiny mohou podléhat manipulaci.

Nyní však přišla největší investiční společnost BlackRock. Mnozí věří, že nedávná žádost gigant o ETF dokáže znejistit předsedu Genslera a donutit SEC konečně schválit tyto burzovně obchodované akcie podložené skutečnými BTC.

2 kryptoměnové zákony prošly výborem pro finanční služby Kongresu USA! Mohou poskytnou chybějící regulační jasnost

Přeměna bitcoinového fondu Grayscale na ETF by společnosti pomohla nabízet lepší a bezpečnější produkt svým zákazníkům. Greyscale’s ETF byl dříve zamítnut Komisí pro cenné papíry a burzy, společnost se však odmítla vzdát a napadla rozhodnutí SEC u soudu.

Manažer kryptofondu Grayscale naléhal na Komisi pro cenné papíry, aby schválila všechny navrhované spotové bitcoinové ETF fondy současně. Společnost tak zřejmě reaguje na pravděpodobnost, že BlackRock uspěje a získá tak konkurenční výhodu.

Hlavní právní ředitel Grayscale Craig Salm uvedl, že právní tým společnosti zaslal dopis týkající se osmi spotových bitcoinových ETF přihlášek – včetně jejího vlastního – s argumentem, že SEC by neměla vybírat „vítěze a poražené“ a místo toho učinit spravedlivé a řádné rozhodnutí.

ETF přihlášky od Invesco, BlackRock, Valkyrie, VanEck, Wisdom, Fidelity a ARK Invest byly nedávno aktualizovány tak, aby zahrnovaly dohodu o sdílení sledování SSA s Coinbase.

Podle Grayscale to není nový nápad a skutečným důvodem ke schválení má být předešlé povolení ETF fondů na bitcoinové futures s tím, že tyto dva typy fondů jsou řízeny cenou Bitcoinu.

SSA pak podle společnosti nesplňuje standardy SEC, protože Coinbase není registrována u SEC jako burza cenných papírů nebo makléř-dealer ani u Commodity Futures Trading Commission jako termínová burza.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Sdílejte naše články a podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Jak se stavíte ke kryptoměnám? Chcete vědět, do které kategorie lidí podle postoje ke kryptu se řadíte? Zde vám napovíme

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *