Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Odmítání peněz vždy vede ke zklamání všech zúčastněných: Proč byste neměli nenávidět peníze a dělat z toho věc morálky

„Peníze jsou zlo,” „peníze jsou kořenem všeho zla,” „peníze a čas jsou největší teroristi!” Tolik nesmyslů o penězích se traduje mezi lidmi. Proč byte jim neměli naslouchat? Dozvíte se dále…

Celá řada lidí odmítá peníze. Je to skoro jako náš národní zvyk. Dělat něco pro peníze se nenosí, pokud to není obětování doslova třetiny života v práci, která vás nebaví a nemáte ji rádi – to je naopak společensky ceněno a požadováno.

Lidé říkají, že peníze ničí charakter a že jim peníze zničily život. Ve skutečnosti to nejsou peníze, co jim ho zničilo, ale nedostatek peněz. Odmítání peněz vám dříve nebo později zničí život, ne jejich přijímání.

Robert F. Kennedy Jr. slibuje, že v případě zvolení prezidentem podpoří americký dolar drahými kovy a bitcoiny (BTC)

Jsou lidé, kteří jsou tak chudí, že nemusí řešit peníze. Popravdě, jsou to zpravidla mladí lidé nebo mniši v klášteře. Potom jsou bohatí lidé, kteří jsou tak bohatí, že peníze nemusí řešit.

Všichni ostatní je denně řeší a mezi nimi je nejvíce těch, kteří peníze odmítají a vidí v nich zlo. Z nějakého důvodu ignorují, že pro ně dělají první poslední a často i věci, které by jinak neudělali.

Možná, že si každý představujeme pohádkový svět, kde chudý člověk vítězí svou ušlechtilostí a zlý boháč umírá, ale tak to není. Charakter a peníze jsou dvě různé věci a vůbec mezi nimi nemusí být žádný vztah.

Leckdo si neuvědomuje, že svým odmítáním peněz ve skutečnosti brání druhým v rozletu. Vznikají negativní emoce jako nepřejícnost, závist a pohrdání. Honosit se svou bídou a obviňovat druhé však má k oné ušlechtilosti hodně daleko.

Upřímně druhému dopřát úspěch se kdekomu nějak příčí a i to má často kořeny ve vzathu k penězům. Kde se pak poděl onen do nebe vyzdvihovaný charakter a morálka?

Uvedli jsme, že mladí lidé mohou neřešit peníze, i když je nemají. To je pravda a leckdo z nás si tím prošel. V té době peníze neřešíte a věříte narativům o jejich odmítání. Jenže nakonec je každý konfrontován s realitou a tato srážka může být tvrdá.

Odmítání peněz pak vede ke zklamání a bolesti. Často i k jejich obviňování z nepříjemného života. Trvání na tomto postoji z vás udělá pokrytce, který vyžaduje nezištnost u druhých, zatímco sám již v zájmu svého přežití nezištný není.

Neodmítat peníze neznamená udělat pro ně vše. Nemusíte si pro peníze nechat vrtat koleno, ani krást či podvádět. Začněte tím, že přejete sobě a přejete i druhým. Přijímejte dary života a projevujte vděk za velké věci, i za ty úplně drobné. Příjímejte peníze a rozdávejte je!

Jak se stavíte ke kryptoměnám? Chcete vědět, do které kategorie lidí podle postoje ke kryptu se řadíte? Zde vám napovíme

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Sdílejte naše články a podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *