Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Coinbase a další veřejně obchodované společnosti mají nově povinnost zveřejnit kybernetické útoky: Nová pravidla SEC

SEC přijímá nová pravidla týkající se hlášení hackerských útoků pro veřejně kótované společnosti ve Spojených státech. Dotknou se i kryptofirem.

Veřejně obchodované akciové společnosti v USA budou podle nových pravidel přijatých americkým regulátorem cenných papírů povinny zveřejnit jakékoli významné kybernetické bezpečnostní incidenty ve lhůtě čtyř dnů.

Změna se týká také veřejně kótovaných kryptofirem, jako jsou Coinbase, Marathon Digital či Riot Blockchain. Tyto společnosti jsou nyní povinny oznámit kybernetický útok do čtyř dnů od okamžiku, kdy byl považován za „závažný,“ s výjimkou případů, kdy je takové zveřejnění považováno za možné riziko pro národní bezpečnost nebo veřejnou bezpečnost.

Je Reddit kolébkou odporu ke kapitalismu a lidskému úsilí? Tragická zkušenost, záporná karma a shadow ban [Komentář]

Dnes jsme přijali pravidla, která zajistí, že investoři budou od veřejných společností dostávat konzistentní informace o závažných incidentech kybernetické bezpečnosti, jakož i o řízení rizik v kybernetické bezpečnosti, strategii a správě, uvedl regulátor.

Jak dodává SEC, součástí požadavků jsou pravidelné updaty o bezpečnosti a řízení rizik a souvisejících oblastech.

Díky tomu, že pomáhají zajistit, aby společnosti zveřejňovaly podstatné informace o kybernetické bezpečnosti, budou dnešní pravidla přínosem pro investory, společnosti a trhy, které je spojují, uvedl předseda SEC Gary Gensler.

Pravidla byla přijata k 26. červenci a podle SEC vstoupí v platnost 30 dní po zveřejnění zprávy o přijetí ve federálním rejstříku. Komise uvedla, že jsou nutností pro bezpečnost investorů v USA. Pravidla se nicméně dotknou jen hrstky kryptofirem.

Správce kryptofondů Grayscale vyzývá americké regulační orgány, aby schválily všechny bitcoinové ETF současně

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Sdílejte naše články a podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *