Ethereum je cenný papír? Co naznačil předseda SEC Gary Gensler

Šéf SEC Gary Gensler odmítl přímo odpovědět na otázku, zda komise považuje Ethereum (ETH) za cenný papír. Nicméně řekl, že pokud někdo nebo něco získává peníze od veřejnosti, mohlo by to potenciálně splňovat definici tzv. “security”.

Dlouhodobě SEC čelí kritice za nedostatek regulační jasnosti ohledně kryptoměnového průmyslu. Nezapojujeme se do těchto typů veřejných debat, kde bychom hovořili o jednom projektu, jedné možné okolnosti nebo poskytovali právní rady..,” řekl Gensler.

Gensler nicméně dodal, že když „sbíráte peníze od veřejnosti a veřejnost očekává zisk, založený na úsilí toho propagátora, sponzora, té skupiny, je to v rámci zákonů o cenných papírech.“ Ethereum, jehož komunitu i investory SEC dříve ujistila, že díky vysoké decentralizaci není považováno za cenný papír, tuto podmínku může splňovat. ICO proběhlo v roce 2014 a 1 ETH v něm bylo možné koupit za 0,3 USD.

Nový výrok Genslera tak děsí Ethereovou komunitu. SEC dává tušit, že zakladatelé společnosti Ripple měli pravdu, když označili žalobu na Ripple kvůli XRP útokem na celý kryptoprůmysl. Pokud Ripple svůj případ prohraje, může americká komise pro cenné papíry zahájit útok na další kryptoměny.

Advertisement

Ethereum bylo dosud investory považováno za bezpečné, pokud jde o obavy ze škod, které mohou napáchat Gensler a jemu podobní v zájmu “ochrany investorů.” Tento předpoklad však ve světle nových výroků předsedy SEC nelze nadále považovat za zcela platný.

BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Jak si koupit Bitcoin a jiné kryptoměny – Průvodce pro začátečníka

Disney získal Metaverse patent pro zábavní park a nabídne interaktivní simulátor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.