Disney získal Metaverse patent pro zábavní park a nabídne interaktivní simulátor

Společnosti Disney se podařilo získat patent pro zábavní park na Metaverse. Stává se tak dalším gigantem, který zaměřil svou pozornost tímto směrem.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Disney si patentoval metaverse simulátor

Návštěvníky zábavního parku, který nyní slibuje spojení reálného a digitálního světa, mají v budoucnosti čekat personalizované interaktivní atrakce. Disney, který za tímto účelem získal patent, tímto krokem do určité míry reaguje na stále se zvyšující zájem o Metaverse.

Nová technologie by měla umožnit atrakce rozšířené reality (AR) bez sluchátek v zábavních parcích Disney. Pokud náhodou nevíte, o čem je řeč, vzpomeňte si na mobilní aplikace, které zasadí virtuální objekty do reálného světa na displeji mobilu.

Návštěvníky bude zábavní park údajně sledovat pomocí jejich mobilních telefonů. To může znít trochu děsivě, ale pokud vlastníte chytrý mobil, už jste se asi smířili s tím, že vás neustále někdo sleduje. Následně má simulátor generovat a promítat personalizované 3D efekty na fyzické prostory poblíž, jako jsou stěny a další objekty v parku.

Patent nese název „simulátor virtuálního světa v reálném světě“ a v podstatě by měl v Disney parcích přesunout Metaverse do fyzického světa. Tím se liší od běžnějšího pojetí Metaverse, které úzce souvisí s virtuální realitou.

V listopadu 2021 generální ředitel Bob Chapek uvedl, že se Disney připravuje na spojení fyzických a digitálních aktiv v Metaverse. Dále řekl:

„Budeme moci ještě úžeji propojit fyzický a digitální svět, což umožní vyprávění příběhů bez hranic v našem vlastním Disney Metaverse.“

Strategický šéf Disney Resorts Tilak Mandadi k tomu dodal:

„Když se díváme do budoucnosti, zážitky, které překračují fyzickou a digitální bariéru a odemykají nové vrstvy vyprávění, jsou pro nás velmi vzrušující. Tyto zkušenosti jsou trvalé a hosté se s nimi mohou setkat v našich parcích i mimo ně. Jsou pro vás jedinečné a neustále se mění, takže je pořád co objevovat.“

Advertisement

TIP: Disney uvedl NFT

Závěr

Ve světě je 12 zábavních parků Disney. Jsou rozmístěny v USA, Francii, Hongkongu, Japonsku a Číně. Společnost v nich na základě nově získaného patentu začne uvádět simulátor virtuálního světa v reálném světě jako součást svých Metaverse plánů.

 

Jak si koupit Bitcoin a jiné kryptoměny – Průvodce pro začátečníka

Mozilla chtěla přidat kryptoměny! „Planetu spalující Ponzi darebáci,” reagoval spoluzakladatel

PayPal spustí stablecoin; Bitcoinové dividendy; Starosta NY radí kupovat BTC: Zprávy týdne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.