Mozilla chtěla přidat kryptoměny! „Planetu spalující Ponzi darebáci,” reagoval spoluzakladatel

„Všichni zapojení do projektu by se měli stydět za toto rozhodnutí spolupracovat s Ponziho podvodníky, kteří spalují planetu,“ řekl spoluzakladatel Mozilly Jamie Zawinski.

Mozilla krypto (zatím) nezavede

Minulý týden vývojářská společnost stojící za prohlížečem Firefox tweetovala výzvu k darům v kryptoměně. Jedná se o podobný krok, který již implementoval třeba Twitter či prohlížeč Brave. Bohužel pro fanoušky kryptoměn však události nabraly poněkud nečekaný spád.

Mozilla Foundation později oznámila, že pozastavila kryptoměnové tipy. Rozhodnutí přišlo po odporu komunity, který vyvolala ostrá kritika od spoluzakladatele Jamieho Zawinského. V blogu zveřejněném na svých webových stránkách Zawinski dále hovořil o kryptoměnovém průmyslu a o jeho nerealistickém obchodním modelu. Zawinski navíc tvrdí, že průmysl vyrábí znečištění a přeměňuje je na peníze.

Někteří účastníci diskuze poukázali na firemní blog o závazcích organizace v oblasti klimatu z 21. ledna 2021, kde je citován generální ředitel Mitchell Baker, který hovoří o závazku společnosti Mozilla chránit životní prostředí a čelit klimatické krizi.

Nový útok na krypto za spotřebu energie

V posledních měsících čelily Ubisoft, Square Enix, Kickstarter a Discord kritice kvůli dopadům těžby na životní prostředí. Kromě ekologie odpůrci kryptoměn tvrdí, že mají obavy z podvodů.

Kromě Mozilly již tlaku kritiky ekologických vyznavačů ustupil třeba generální ředitel společnosti Discord Jason Citron v minulém roce. Discord tak uživatelům propojení s kryptopeněženkou nenabídne. Za pouhé 2 dny Citron ustoupil a uvedl, že společnost nemá žádné aktuální plány na integraci konceptů Web3 a je odhodlána chránit své uživatele před spamem a podvodem.

Nyní jeden z nejoblíbenějších webových prohlížečů na světě spatřil poptávku uživatelů a chtěl jim nabídnout integraci kryptoměnových plateb. Odpůrci však tvrdili, že kryptoměny v čele s Bitcoinem spotřebovávají elektrickou energii.

Je zřejmé, že Mozzila by podle stejného principu měla ihned přestat provozovat svůj prohlížeč. Jak je všeobecně známo, energii spalují také počítače a mobily, které jsou k použití prohlížeče nezbytně nutné.

TIP: Tesla naznačuje, že chce obnovit platby v bitcoinech – společnost informovala SEC

Závěr

Dvojí metr – tak by se dal ve zkratce popsat nový přístup ke kryptoměnám, který je striktně odmítá na základě ekologie. Někteří “ekologičtí nadšenci” se začali ostře vymezovat vůči kryptoměnám.

Advertisement
Téma udržitelnosti a ekologie bylo zneužito lidmi, kteří se neštítí ho využít jako záminku pro útok na akceptaci kryptoměn. Zawinski nazval uživatele kryptoměn podvodníky a obvinil je z ničení planety.

Je pozoruhodné, že podobná kritika přichází od zakladatelů gigantických průmyslových hráčů, jako je Mozilla či Tesla. Někteří miliardáři asi potřebují připomenout, že banky, auta i počítače spotřebovávají mnohem více energie, než kryptoměny. Speciálně Zawinski by si měl rozmyslet, zda chce nadále podporovat internetový prohlížeč, který podle jeho vlastních měřítek škodí planetě a podporuje podvodníky, kterých je na internetu celá řada.

Známe závěry studie o spotřebě energie Bitcoinu od společnosti NYDIG

BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Bitcoin: Během novoročních propadů spadl Index Fear & Greed na 6měsíční minima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.