Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin: Během novoročních propadů spadl Index Fear & Greed na 6měsíční minima

První týden nového roku 2022 nabídl příležitost k dalším spekulacím o možnosti dlouhodobého bear marketu, k panice a k levnějším nákupům kryptoměn na straně druhé.

Během novoročních propadů Index Fear & Greed zaznamenal 6měsíční minima. Strach tak zaplavil trh s Bitcoinem. Protože ostatní kryptoměny souhrnně korelují s Bitcoinem, výsledkem tady máme paniku a strach napříč celým kryptomarketem.

Index strachu a chamtivosti Bitcoinu, který sleduje obecný sentiment komunity ohledně předního digitálního aktiva, zašel hluboko do oblasti „extrémního strachu.“ Tato metrika 6. ledna 2022 spadla na hodnotu 15, což je nejnižší úroveň od 21. července 2021.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2021]

Než začnete být přehnaně negativní ohledně budoucnosti a vývoje kryptotrhu a ceny Bitcoinu, připomeňme si, že HODL je o dlouhodobém plánu a strategii. Na krátkodobém vývoji v zásadě příliš nezáleží, důležitý je dlouhodobý směr.

Kromě toho, když je řeč o 6 měsíčním maximu strachu na trhu s Bitcoinem, připomeňme si také, že ve stejný den se trh v podstatě otočil. Naposledy jsme tyto hodnoty Indexu Fear & Greed zaznamenali na ceně lehce pod 30 tisíci dolarů, když zde Bitcoin vytvořil v roce 2021 své několikaměsíční dno a odrazil se k růstu na nové ATH (69 000 $).

Není to poprvé, co Bitcoin ztratil významnou část své hodnoty během několika dní. Doposud se vždy podařilo překonat ztracenou pozici, což znamená, že tyto poklesy nelze považovat za zásadní problém pro dlouhodobé investory.

 

Cena Bitcoinu klesla na 42,8 tisíc USD poté, co Fed potvrdil zrychlené protiinflační zásahy

13 let Bitcoinu; Krypto na sítích; BTC státní měnou mimo Salvador: Tříkrálový souhrn kryptozpráv

Originals: Pozdrav komunitě a přání, ať to neutratíte ani příští rok

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *