Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

13 let Bitcoinu; Krypto na sítích; BTC státní měnou mimo Salvador: Tříkrálový souhrn kryptozpráv

Uteklo to jako voda, máme po svátcích a vstoupili jsme do nového roku. KryptoHodler.cz je tu s vámi i v roce 2022 a jak jsme slíbili, vydáváme Tříkrálový souhrn kryptozpráv, což by mohla být nová tradice na hodlerském webu.

Další země přijmou Bitcoin v roce 2022?

Prezident Salvadoru Nayib Bukele v závěru roku prohlásil, že se v roce 2022 Bitcoin stane státní měnou mimo Salvador. Bukele se v minulém roce zapsal do bitcoinové kroniky tím, že se stal prvním prezidentem země přijímající Bitcoin jako zákonné platidlo.

Mezi predikce prezidenta Salvadoru pro letošní rok patří:

  • Bitcoin dosáhne 100 000 $,
  • další 2 země jej přijmou jako zákonné platidlo,
  • v letošních volbách v USA se stane hlavním volebním tématem.

Bitcoin má 13 let

3. ledna 2022 největší kryptoměna oslavila 13 let od svého spuštění. Historie Bitcoinu od vytěžení tzv. Genesis bloku pokračovala neutuchajícím bull runem a dosahováním nových a nových rekordů, ale i budováním opravdu robustní obdivuhodně stabilní silné sítě s decentralizovanou digitální hotovostí.

Od roku 2019 si svět kryptoměn výročí spuštění Bitcoinu připomíná událostí známou jako Proof of Keys. Pro tradery i pro hodlery je důležité se ujistit, že kryptoburzy a další centralizované společnosti skutečně drží vaše kryptoměny. Uživatelům je proto doporučeno si tuto skutečnost ověřit převodem na své peněženky.

Pokud nemáte klíče, nemáte ani Bitcoin (Not your keys, not your coin).

Na Burzách je nejméně BTC od roku 2018

Odlivy bitcoinů z burz signalizují, že jejich majitelé je přesouvají na vlastní peněženky. Vlastní kontrola nad mincemi znaméná skutečné vlastnictví, větší bezpečí a navíc signalizuje menší zájem o případný prodej v nejbližší době.

Na burzách je podle Glassnode kolem 2,5 milionů BTC, což je nejméně od listopadu 2018.

Kryptoměny dominovaly na sítích

Během Vánočních svátků vyšlo najevo, že v roce došlo k obrovskému nárůstu pozornosti, kterou kryptoměnám věnovala veřejnost.

S blížícím se koncem roku 2021 se Reddit podělil o informaci, že kryptoměny byly v tomto roce jeho nejsledovanějším tématem. V tomto ohledu krypto porazilo hry, sport i svatby a toto slovo zde bylo použito více než 6,6milionkrát! Nejoblíbenějšími tématy byl DOGE, přijetí Bitcoinu Teslou a diskuze o přežití kryptoměn.

Stejná situace panovala i na dalších sociálních sítích. Podle údajů analytické společnosti Visibrain bylo v roce 2021 zveřejněno 101 milionů tweetů obsahujících slovo „bitcoin.“

V roce 2021 rostl počet bitcoinmatů

Jak uvádí Coin ATM Radar, od začátku roku 2021 bylo po celém světě nainstalováno více než 20 000 nových bitcoinových bankomatů. Počet bitcoinmatů se tak za minulý rok více než zdvojnásobil na aktuálních více než 34 200 strojů.

Data navíc ukazují, že počet fyzických zařízení pro nákup či prodej Bitcoinu a kryptoměn roste exponenciálně.

Dominance Bitcoinu klesla pod 40 %

Do nového roku jsme vstoupili s bitcoinovým podílem na trhu kryptoměn pod 40 %. To je podle údajů z Tradingview velmi blízko historickému minimu 36,7 % z ledna 2018. Naopak dominance Etherea se v roce 2021 zdvojnásobila z 10 % na cca 20 %.

Data naznačují, že s rozvojem kryptoměn Bitcoin pomalu ztrácí podíl na trhu. Špatná zpráva pro Bitcoinové maximalisty je, že vše nasvědčuje tomu, že tento trendu bude pokračovat i v budoucnosti. Za posledních sedm let se dominance altcoinového trhu ztrojnásobila z 21 % v roce 2014 na přibližně 60 %.

Bitcoin “zemřel” 47krát v roce 2021

“Nekrology Bitcoinu“ média vydala v minulém roce nejméně ve 47 případech. 99Bitcoins od roku 2010 shromažďuje tyto mediální “pohřby” hlavní kryptoměny a dosud jich napočítal již 440. Z toho 124 bylo v roce 2017, kdy došlo k nejvíce případům.

TIP: Top3 úspěšné strategie na kryptotrhu: Naučte se investovat jako profík!

Jak Hodler plnil předsevzetí?

hodlerský web vydal svých 10 novoročních předsevzetí do roku 2021. Nyní je na čase vyhodnotit, jak se nám podařilo držet slovo.

Myslíme si, že jsme své sliby dodrželi. Nadále se snažíme šířit osvětu, držíme se HODLu na prvním místě, spojujeme komunitu a usilujeme o kvalitu, integritu i srozumeitelnost našich článků. Toto hodnocení bychom však neměli dělat sami, ale naši čtenáři.

Určitě nám tedy napište do komentářů svůj názor na to, zda jsme svá předsevzetí dodrželi. A do nového roku 2022 bychom se chtěli držet svých zásad a nadále usilovat o dodržení výše zmíněných předsevzetí. Abychom to však neměli tak snadné, stanovme si jako cíl zdvojnásobení počtu článků ze dvou na 4 denně a zapracování na vzhledu webu včetně nového loga.

Tříkrálový souhrn kryptozpráv je u konce, avšak jako koncept teprve začíná a naše další novoroční předsevzetí je, abychom se společně na českém hodlerském webu KryptoHodler.cz dočakli jeho pokračování zase za rok.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *