PayPal spustí stablecoin; Bitcoinové dividendy; Starosta NY radí kupovat BTC: Zprávy týdne

New York, usa, liberty, socha svobody, nebe, dominanta

Vítejte opět při čtení Zpráv týdne na nejstarším českém hodlerském webu, jako každé pondělí. Zatímco první týden roku 2022 patřil na kryptotrhu propadům, kryptosvět žije dál. A máme zde pár zajímavých zpráv.

Bitcoinové dividendy – Nasdaq

BTCS oznámila, že se stane vůbec první společností kótovanou na Nasdaq, která svým akcionářům nabídne dividendy vyplácené v bitcoinech (BTC). Akcionáři si budou moct sami vybrat, zda si nechají dividendy vyplácet v BTC nebo hotovosti. Společně s novinkou se pro nový způsob vyplácení dividend začal používat termín bividendy.

Jak zdůraznil Charles Allen, generální ředitel, společnost BTCS má dlouhou historii „prvenství“ v oblasti Bitcoinu a kryptoměn. Jedná se o první čistě americkou veřejnou společnost zaměřenou na kryptoměny a blockchainy a navíc i první svého druhu, která těžila bitcoiny.

„Chceme odměnit naše dlouholeté akcionáře za jejich pokračující podporu a podpořit finanční svobodu tím, že poskytneme prostředky umožňující přímé vlastnictví bitcoinů a dalších digitálních aktiv.”

PayPal plánuje spuštění stablecoinu

Americký fintech gigant PayPal Holdings, který již dříve umožnil uživatelům kupovat kryptoměny, se chystá spustit vlastní stablecoin s názvem PayPal Coin. Známky vývoje stablecoinu poprvé objevil vývojář Steve Moser ve zdrojovém kódu aplikace PayPal pro iPhone.

Zvěsti následně potvrdil i viceprezident společnosti pro kryptoměny a digitální měny Jose Fernandez da Ponte. Po regulační bouři, kterou sklidily podobné plány společnosti Meta (Facebook), však není jasné, jak se k novince postaví regulátoři. Da Ponte k tomu uvedl:

„Zkoumáme variantu vlastního stablecoinu. Co se týče možných dalších kroků, budeme samozřejmě úzce spolupracovat s příslušnými regulačními orgány.“

PayPal Coin by měl být podobně jako USDT či USDC krytý americkým dolarem. Aktuálně je ve fázi přípravy, tudíž se název, logo a funkce interního tokenu mohou před uvedením na trh ještě výrazně změnit.

TIP: Co je SEED, jak funguje a kam ho uložit: Pro nováčky

Starosta NY radí kupovat BTC

Eric Adams, který koncem minulého roku vyhrál volby, se stal druhým velkým „bitcoinerem“ v čele americké metropole, vedle Francise Suareze z Miami. Adams v pozici starosty New Yorku nepřestává pozitivně hovořit o Bitcoinu a říká, že je možná právě nyní ideální čas na další investici.

Advertisement

Svůj pozitivní vztah k Bitcoinu Adams vyjadřoval už před volbami, kdy sliboval, že z New Yorku udělá hlavní město kryptoměn.

,,Někdy je nejlepší čas na nákup právě v době, kdy jde cena dolů, takže když se pak vrátí nahoru, dosáhnete dobrého zisku,” reagoval nový starosta New Yorku na aktuální oslabení ceny BTC a dodal: ,,První tři výplaty dostanu v Bitcoinu. Ještě jsem nedostal svůj první šek.”

Vzhledem ke svému platu a aktuálnímu kurzu by si za první tři měsíce mohl přijít na 1,5 BTC.

 

BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

13 let Bitcoinu; Krypto na sítích; BTC státní měnou mimo Salvador: Tříkrálový souhrn kryptozpráv

Cena Bitcoinu klesla na 42,8 tisíc USD poté, co Fed potvrdil zrychlené protiinflační zásahy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.