Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptosvět oslavil již 14. narozeniny Bitcoinu! Lidé posílají malé částky do “genesis” peněženky

Milí čtenáři a partneři hodlerského webu, hodleři, přejeme Vám ještě jednou všechno dobré do nového roku. 3. ledna pak Bitcoin dosáhl již 14. výročí svého vzniku, což je dalším důvodem k oslavě.

14. let Bitcoinu

Nelze lépe zahájit provoz Kryptohodlera v roce 2023, než připomínkou 14. narozenin krále kryptomarketu. I přes řadu krachů, hacků a v neposlední řadě propadů na medvědím trhu jsme stále zde a můžeme vidět, že Bitcoin taky.

3. leden je známý jako den bitcoinové geneze (Bitcoin Genesis Day). Tento den je považován za “narozeniny” Bitcoinu, je totiž dnem, kdy vznikl vůbec první blok BTC, který kdy Satoshi vytěžil.

Psal se rok 2009. Satoshi spustil svou kryptoměnu ve stejný den, jako vyšla zpráva o hrozící záchraně bank. Skutečnost, že Bitcoin, nezávislý na žádné třetí straně, vznikl v den, kdy závislost na bankách takto nehezky vrcholila, je jistě více než symbolická.

Zpráva s novinovým titulkem zapsaná do prvního bloku tuto souhru okolností celou tu dobu připomíná a zatím to žádná zvěst mainstreamových médií prohlašujících Bitcoin za mrtvý nezměnila:

The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second b ailout for banks.

 

Do 5 let Bitcoin dosáhne 1 milionu dolarů kvůli kolapsu fiat měn, říká Samson Mow

“Genesis” peněženka dostává dary

Bitcoin má své 14. narozeniny a Bitcoineři z celého světa slaví různými způsoby.

3. ledna 2009 pseudonymní tvůrce bitcoinů Satoshi Nakamoto vytěžil první blok, což vedlo k připsání prvních 50 BTC. Někteří smekají před tvůrcem bitcoinů tím, že posílají malé částky BTC na adresu obsahující odměnu za těžbu jeho genesis bloku, což je první bitcoinová peněženka.

Celkový zůstatek se díky symbolickým darům zvýšil na 68,56 BTC, což v době psaní tohoto článku mělo hodnotu cca 1,1 milionu dolarů. Tyto prostředky nelze utratit. Důvodem je možná úmyslná chyba, která zabránila přidání transakce do databáze UTXO bitcoinu.

Adresa ‘1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa má tendenci dostávat několik plateb každý týden a nikdo přesně neví proč. Můžeme jen hádat, že je to způsob, jak říct „děkuji“ Satoshi.

Zajímavostí je, že ačkoli Satoshi Nakamoto vytěžil podle odhadů 1,1 milionu BTC, je známo, že “utratil“ pouze 10 BTC.

 

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *