Tesla oznámila, že prodala 75 % svých pozic v Bitcoinu (BTC) ve 2. čtvrtletí

Společnost Tesla se během uplynulého čtvrtletí zbavila většiny bitcoinů, které držela. Prodala tři čtvrtiny.

Muskova elektromobilka prodala 75 % BTC

Výrobce elektrických vozidel Elona Muska vyprázdnil většinu svých rezerv v BTC. Jak plyne z informací za druhé čtvrtletí, zveřejněných ve středu, Tesla prodala 75 % bitcoinů.

„Ke konci druhého čtvrtletí jsme převedli přibližně 75 % našich nákupů v bitcoinech na fiat měnu,“ uvedla Tesla ve své čtvrtletní zprávě. „Konverze ve 2. čtvrtletí přidaly do naší rozvahy 936 milionů dolarů v hotovosti.”

TIP: Trh zachvátila krvavá panika minuty poté, co Musk oznámil, že Tesla nepřijímá Bitcoin

Změna plánu

Když Tesla oznámila nákup BTC za 1,5 miliardy USD v prvním čtvrtletí roku 2021, byla z toho senzace a podpořilo to tehdejší bull market v růstu. Společnost pak ve stejném čtvrtletí vybrala 272 milionů USD a realizovala tím profit cca 100 mil. dolarů.

V té době měla Tesla navíc plány na přijímání plateb v BTC, ale tyto plány byly jen krátce po spuštění nečekaně změněny. Důvodem byly obavy o využití energie Bitcoinem, při jeho těžbě.

Mnozí se tehdy domnívali, že Musk o spotřebě energie Bitcoinu musel vědět a zřejmě zpočátku neviděl zásadní rozdíl mezi spotřebou BTC sítě a spotřebou stejné energie z baterie zeleného vozu. Spekulovalo se, že na nečekané rozhodnutí mohl mít vliv strach o image značky či politický tlak a ohrožení výplaty dotací. Krátce poté se Musk na Twitteru vysmál bitcoinovým maximalistům a začal se, možná na protest(?), aktivně zajímat o memecoin DOGE.

Ačkoli byly platby

Advertisement
v BTC odloženy na neurčito, výrobce elektrických vozidel své bitcoinové rezervy až dosud hodloval poměrně stabilně. Jedinou výjimkou byl zmíněný prodej v březnu 2021, který činil 10 % BTC rezerv Tesly. Tehdy generální ředitel Elon Musk vysvětlil, že chtěli prokázat či ověřit likviditu bitcoinu jako alternativy k hotovosti v rozvaze.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Nejnovější čtvrtletní report společnosti Tesla ukázal, že se elektromobilka nedávno zbavila většiny svých BTC. Společnost přitom před tímto prodejem podle dat ze stránky bitcointreasuries držela 43 200 bitcoinů. Odprodej asi 75 % tedy znamená, že prodala okolo 32 400 BTC. Zbylých 10 800 bitcoinů, v aktuální hodnotě asi 246 mil. USD, si tak zatím nechává, případně je odprodala v červenci a dozvíme se to v říjnu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.