Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Cena Bitcoinu se nehýbe a volatilita klesla na 2,5letá minima

Bezvětří a nečinnost ceny Bitcoinu, u kterého jsou obvyklé velké pohyby a strmé kolísání, způsobilo zásadní propad volatility.

2,5leté bezvětří BTC

Takovou nudu obchodníci s bitcoiny nezažili dva a půl roku. Podle poslední týdenní zprávy od Arcane Research se totiž volatilita prudce snížila.

Data ukazují, že 7denní volatilita Bitcoinu má aktuálně hodnotu 0,7 %. To znamená, že je nyní na dlouhodobých minimech, jaké zde nebyly od července 2020.

Niže naleznete graf, který ukazuje trend 7denní a 30denní volatility Bitcoinu za poslední rok. Je zřejmé, že týdenní i měsíční volatilita BTC v posledních několika týdnech prudce klesla, protože cena kryptoměny uvízla v nekonečné konsolidaci.

 

Kryptosvět oslavil již 14. narozeniny Bitcoinu! Lidé posílají malé částky do “genesis” peněženky

 

Zpráva dále uvádí, že měsíční volatilita byla nižší než je nyní pouze během sedmi případů od února 2019. To vystihuje, jak vzácná je cenová akce této úrovně nudy. Jedním z těchto chvilek byl i únor 2019, tedy finální fáze posledního dlouhodobého medvědího trhu v předchozím cyklu BTC.


Tato období nízké volatility jen zřídka trvají dlouho a po obdobích komprese volatility dříve obvykle následovaly prudké pohyby, a to i na stagnujících trzích, dodává Arcane Research.

V době přípravy článku se BTC obchodoval za 16 850 dolarů, přičemž zhruba od poloviny prosince 2022 se až dosud držel v pásmu cca 16 450 až 17 tisíc USD.

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat.
Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *