Ve Frankfurtu se nachází největší celoměstská síť bitcoinových uzlů

btc, bitcoin, svět, planeta, zprávy, kryptohodler news

Data ohledně bitcoinových uzlů ukazují, že Frankfurt má největší celoměstskou síť.

Bitcoinové město?

Pokud o osudu města rozhodují lidé, nikoli vedení, tak Frankfurt překonává “bitcoinová města” s okázalými projekty a velkými gesty. Není nám známo, že by místní starosta přijímal výplatu v kryptu a pořádal Bitcoin akce, přesto…

Město hostící nejdostupnější bitcoinové uzly – zásadní pilíř bitcoinové sítě – je podle Bitnodes Frankfurt, Německo. Město je domovem největšího počtu IPv4/IPv6 aktivních bitcoinových uzlů – téměř 2 %, neboli 652 uzlů.

Jak naznačuje následující graf, mezi top 10 měst s nejvyššími počty BTC nodů podle známých dat dále patří Ashburn, Helsinky, Toronto, Londýn, Amsterdam, Moskva, Tokio a Dublin.

Kvůli faktorům, jako jsou firewally poskytovatelů internetových služeb a privátní sítě, nebylo téměř 18 %, tedy 5 865 bitcoinových uzlů přiřazeno žádné konkrétní lokalitě. 

 

Jak si koupit Bitcoin a jiné kryptoměny – Průvodce pro začátečníka

 

Německo zaostává jen za USA

Bitcoinové uzly jsou distribuovanou sítí počítačů, které provozují bitcoinový software a přijímají sadu konsenzuálních pravidel proof-of-work (PoW) pro ověřování a vysílání transakcí na blockchainu.

Advertisement

V době přípravy tohoto článku existuje 44 262 aktivních bitcoinových uzlů, které jsou rozprostřeny po celém světě. Ze všech uzlů hostovaných ve 134 zemích jsou na prvním místě USA s více než 30% podílem. Následuje Německo a Kanada.

 

V sousedním Německu se rychle šíří malware Kmotr! Napadá uživatele bank a kryptoplatforem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.