V sousedním Německu se rychle šíří malware Kmotr! Napadá uživatele bank a kryptoplatforem

Německý federální úřad pro finanční dohled (BaFin) vydal 9. ledna oficiální prohlášení, ve kterém varoval spotřebitele před „Kmotrem.“

Kmotr cílí na banky a krypto

Objevil se nový malware „Godfather,“ tedy česky Kmotr, který se zaměřuje nejméně na 110 platforem pro směnu kryptoměn a dalších 94 aplikací pro kryptoměnové peněženky.

Odborníci na kybernetickou bezpečnost ze skupiny Group-IB údajně původně objevili trojan Godfather v roce 2021, ale malware prošel masivními aktualizacemi a vylepšeními kódu a za posledních několik měsíců zaznamenal velký nárůst aktivity.

Kromě zaměření na krypto pak podle Group-IB Kmotr cílí taky na aplikace pro bankovní služby a to až z 50 procent. Výskyt tohoto viru je hlášen jak ve Spojených státech, tak i v Evropě.

 

91 % kryptoměn nepřežilo 9 let; BTC ATM stagnují; Mastercard spolupracuje s Polygonem: Zprávy týdne

 

BaFin k tomu uvádí, že se nový virus zaměřuje na přibližně 400 bankovních a krypto aplikací, včetně těch, které fungují v Německu.

Malware Godfather útočí na uživatele zobrazováním falešných webových stránek aplikací a krade jejich přihlašovací údaje. O Kmotrovi je také známo, že odesílá oznámení push, aby získal kódy pro dvoufaktorové ověření.

Advertisement

S těmito údaji mohou počítačoví zločinci získat přístup k účtům a peněženkám spotřebitelů, poznamenal BaFin.

Varování německých úřadů jsou jen další z řady upozornění na četné útoky na internetu, které velmi často napadají také uživatele kryptoměn. Veškerá práce na netu, zejména s financemi včetně fiat měn a kryptoaktiv, tak nadále vyžaduje extrémní opatrnost.

 

Jak si koupit Bitcoin a jiné kryptoměny – Průvodce pro začátečníka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.