Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

EU podruhé odkládá konečné hlasování o kryptoregulaci MiCA

Finální schvalování kryptoregulačního dokumentu Markets in Crypto Assets regulation (MiCA) v EU bylo podruhé během několika měsíců odloženo.

Odklad MiCA způsobily problémy s překladem

Evropský parlamentní výbor schválil legislativu známou jako Regulace trhů s krypto aktivy (MiCA) v říjnu 2022. K tomu došlo téměř dva roky poté, co byla poprvé představena v září 2020.

Stále však ještě musí proběhnout konečné hlasování o tomto velmi očekávaném souboru pravidel Evropské unie (EU) pro kryptoměny. To bylo odloženo na duben 2023 společně s nařízením o převodu finančních prostředků (TFR).

TFR má být implementováno společně s MiCA. Vyžaduje, aby kryptopřevody zahrnovaly informace „poznejte svého zákazníka“ na straně odesílatele i příjemce..

 

Peněženka Alamedy pod kontrolou likvidátora utrpěla ztráty ve výši 11,5 milionu dolarů: Arkham

 

Jde již o druhé zpoždění v závěrečném hlasování o kryptoregulaci známé jako MiCA. Nařízení bylo dříve odloženo z listopadu 2022 až do února 2023. Důvodem průtahů jsou údajně technické problémy spojené s překladem.

Zdá se, že se evropským úřadům nedaří 400stránkový dokument včas přeložit do všech 24 oficiálních jazyků EU. Tyto překlady přitom musí být vyhotoveny a zveřejněny v souladu s předpisy EU.

MiCA je jedním z prvních režimů EU, který dohlíží na krypto sektor. Jeho cílem je zkrotit to, co tvůrci politik nazývají „divoký západ krypto aktiv.“ Nařízení stanoví licenční pravidla pro firmy nabízející krypto služby v EU a reguluje emise stablecoinů.

Jakmile dokument obdrží oficiální schválení, finanční regulátoři EU budou mít dalších 12 až 18 měsíců na vytvoření konkrétních norem.

 

Dá evropská regulace MiCA krypto influencerům, co si zaslouží?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *