Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ministerstvo spravedlnosti USA oznámilo „velkou mezinárodní akci” proti kryptoburze Bitzlato

Agentura Reuters včera uvedla, že Ministerstvo spravedlnosti USA „oznámí velkou mezinárodní vynucovací akci v oblasti kryptoměn.”

Velká mezinárodní akce

Při oznámení nadcházející velké akce ještě nebylo jasné, o co konkrétně půjde. To vyvolalo u části komunity mírnou nervozitu ohledně dopadu akce na kryptomarket.

Později Ministerstvo spravedlnosti Spojených států amerických oznámilo „velkou mezinárodní vynucovací akci v oblasti kryptoměn“ proti kryptofirmě Bitzlato a zatčení jejího zakladatele Anatolije Legkodymova.

Podle soudních dokumentů je Legkodymov vedoucím pracovníkem a většinovým akcionářem Bitzlato Ltd., kryptoměnové burzy registrované v Hongkongu, která působí globálně. Nyní bude obžalován u amerického okresního soudu pro jižní okres Floridy.

Zástupkyně generálního prokurátora USA Lisa Monaco uvedla, že na akci spolupracovaly americké úřady, francouzské úřady a Síť pro vymáhání finančních zločinů (FinCEN). Americký prokurátor Breon Peace pak uvedl:

Instituce, které obchodují s kryptoměnami, nestojí nad zákonem a jejich vlastníci nejsou mimo náš dosah. Jak se uvádí, Bitzlato se prodalo zločincům jako směnárna s kryptoměnami bez otázek a díky tomu sklidila vklady v hodnotě stovek milionů dolarů. Obžalovaný nyní platí cenu za zhoubnou roli, kterou jeho společnost sehrála v ekosystému kryptoměn.

 

SEC má z ostudy kabát po úniku osobních údajů stovek těžařů kryptoměn

 

Hydra a Bitzlato

V rámci případu Bitzlato zatkli úředníci FBI 17. ledna v Miami Anatolije Legkodymova, ruského státního příslušníka sídlícího v Číně. Je naplánováno, že bude obžalován u amerického okresního soudu pro jižní okres Floridy.

Americké úřady uvedly, že trestní oznámení proti platformě Bitzlato bylo založeno na tom, že firma je „zásadním finančním zdrojem“ pro tržiště Hydra darknet, umožňující uživatelům prát finanční prostředky, včetně těch z ransomwarových útoků:

Uživatelé Hydra Marketu si na Bitzlatu vyměnili více než 700 milionů dolarů v kryptoměně, ať už přímo, nebo prostřednictvím zprostředkovatelů, dokud nebyl Hydra Market uzavřen americkými a německými orgány činnými v trestním řízení v dubnu 2022. Bitzlato také obdrželo více než 15 milionů dolarů na výnosech z ransomwaru.

Monaco označila případ za největší akci od založení National Cryptocurrency Enforcement Team v říjnu 2021. Dále uvedla:

Ministerstvo spravedlnosti dnes zasadilo ekosystému kryptokriminality významnou ránu.

Závěrem

Při nákupu a prodeji kryptoměn vždy raději volte větší a časem ověřené platformy, jako jsou burzy Binance a Coinbase, kde je obecně riziko o něco nižší, než u menších a méně známých kryptoburz, mezi které patřila i platforma Bitzlato.

 

Peněženka Alamedy pod kontrolou likvidátora utrpěla ztráty ve výši 11,5 milionu dolarů: Arkham

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat.
Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *