Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Yellenová říká, že USA narazily na dluhový limit! Ministerstvo financí přijímá mimořádná opatření

Ministerstvo financí začalo přijímat mimořádná opatření, když USA ve čtvrtek dosáhly svého dluhového limitu, uvedla ministryně financí Janet Yellenová.

Yellenová chce odstranit dluhový limit

Spojené státy naráží na dluhový strop země ve výši 31,4 bilionu dolarů. Yellenová tlačí na Kongres, aby „bezpodmínečně“ schválil zákon o zrušení dluhového limitu, nebo jej zvýšil.

Pokud Kongres nebude „včas jednat,” aby „zvýšil nebo pozastavil dluhový limit,“ může to podle ministryně financí vést k historicky prvnímu nesplácení amerického dluhu a způsobit ekonomické škody po celém světě.

Mimořádná opatření mají zajistit, aby se pokračovalo v placení účtů federální vlády Spojených států. To by podle Yellenové mohlo vládě umožnit splácet své závazky až do začátku června. 

V dopise adresovaném předsedovi Sněmovny reprezentantů Kevinu McCarthymu z Kalifornie Yellenová uvedla, že ministerstvo financí pozastavuje od čtvrtka až do 5. června 2023 nové investice do Státního důchodového a invalidního fondu a Fondu zdravotních dávek pro důchodce…

 

Ministerstvo spravedlnosti USA oznámilo „velkou mezinárodní akci” proti kryptoburze Bitzlato

 

Dluhový strop USA byl od roku 1997 do roku 2022 zvýšen 22krát.

Naposledy se dluhový limit zvyšoval v roce 2021. Tentokrát se někteří investoři obávají těsné většiny republikánské strany v Kongresu, která by mohla dosažení kompromisu ztížit. Republikán Kevin McCarthy mezitím vyzval ke škrtům, aby se zabránilo bankrotu programů jako Medicare a Social Security.

Uvedl:

Nemohli jste to jen tak zvyšovat. Pojďme si sednout a změnit své chování pro dobro Ameriky. Protože to, co uděláme, pokud dnes nezměníme své chování, je bankrot této země…

 

SEC má z ostudy kabát po úniku osobních údajů stovek těžařů kryptoměn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *